Według sennika online sąd we śnie to bardzo istotny symbol, który powinien być analizowany w zależności od kontekstu a także sytuacji życiowej.

Symbol sądu w Twoich snach i jego znaczenie wg sennika

Bardzo często sąd pojawia się w snach osób, które zrobiły cos złego i obawiają się kary. Wówczas przytrafia im się sen o tym, że dopada je ręka sprawiedliwości i są sądzone. Często wiąże się to, nie tyle z poczuciem winy i wyrzutami sumienia ale bardziej z lękiem przed byciem przyłapanym i ukaranym.

Często jest tak, że osoby się oszukują, że coś co robią nie jest takie złe. Mają nadzieję, że im się „upiecze”, że nikt nie zwróci uwagi na to co zrobili. Sny o sądzie, obecności w sądzie lub cokolwiek innego przypominającego nam o tym co zrobiliśmy jest dowodem poczucia winy. Wiemy, że robimy źle i powinniśmy to zmienić. Warto zastanowić się jak można naprawić to co zrobiliśmy. Może da się komuś coś jakoś wynagrodzić. Dzięki takim przemyśleniom i zmianie swojego zachowania można się pozbyć tych wyrzutów winy.

Co jeszcze mogą oznaczać marzenia senne o sądzie lub sędzim?

Sen o sądzie może również mieć inną symbolikę – mówi, że każdy ma prawo do sprawiedliwego osadu i że prawda zwycięży. Innymi słowy, można powiedzieć, że oliwa bywa sprawiedliwa i dobro zostanie nagrodzone a zło ukarane. Sen o sądzie jest w tym wypadku jest wskazówką dla osób, które odczuwają niesprawiedliwość świata. Niestety tak ten świat działa, że nie zawsze zostaniemy sprawiedliwie potraktowani. Czasami ktoś nam zrobi na złość, wykorzysta naszą słabość. Niestety trzeba się oglądać i uważać 🙂

Sąd kojarzy nam się również z sędzią, który powinien bronić sprawiedliwości. Często domagamy się od innych tego żeby byli sprawiedliwi, zachowywali się w odpowiedni sposób. Niestety nie możemy tego wymusić na nikim.

Dodatkowo mogą Cie również zainteresować artykuły: adwokat

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Jeśli śniło Ci się coś czego nie możesz zinterpretować daj znać nam w komentarzu, postaramy się pomóc. Możesz również skorzystać z naszej wyszukiwarki artykułów. Na pewno znajdziesz tam artykuł ,który wskaże Ci chociaż kierunek 🙂