Jeśli przydarzył Ci się sen, w którym słyszysz Tykanie zegara to znaczy, że Czas odciąć się od pewnych spraw, które ciążą Ci w życiu. Tykanie zegara we śnie może też wyznaczać ostatnie godziny toksycznych znajomości lub sytuacji, w których tkwisz od dawna pomimo, że źle się w nich czujesz.

Śniło mi się, że słyszę jak zegar tyka, ale nie wiem skąd, co to oznacza? Być może wkrótce stare problemy o sobie się przypomną i nie będziesz w stanie dalej tego ignorować. Nie wszystkie rany się w pełny zagoiły, dlatego najbliższy czas nie będzie należał do najłatwiejszych. W tym czasie warto otoczyć się wsparciem osób bliskich, którzy biorą Twoje dobro do serca.

Jakie znaczenie ma sen, w którym tykanie dobiega z walizki? Taki sen może wskazywać, że w rzeczywistości doszukujesz się zagrożenia tam gdzie go nie ma. Być może jesteś zbyt lękliwą osobą, która zbyt często martwi się o zdrowie swoje oraz swoich bliskich. Nie jesteś w stanie poradzić sobie z myślami, które cały czas tworzą czarne scenariusze. Porozmawiaj o tym z kimś, bo nie będziesz w stanie korzystać z codziennego dnia.

Miałam sen, w którym byłam w pustym pokoju z samym zegarem na ścianie. Taki sen może wskazywać na kryzys egzystencjalny. Czas nieubłaganie mija i nie jesteś w stanie skupić się na obecnej chwili. Sen taki mogą mieć osoby, którzy dojrzewają lub są w wieku średnim. Należy pamiętać, że my wszyscy mamy plany, których nie udało się zrealizować, lecz jedyna droga, to droga do przodu. Jeśli masz trudności, to warto o tym z kimś porozmawiać. Sennik sugeruje rozmowę z psychologiem, który oceni czy Twoje myślenie nie jest przejawem depresji.

Dla osoby przedsiębiorczej taka wizja może wskazywać, że zbliża się czas ważnych decyzji. Decyzji, który wpłyną na przyszłość Twoją i Twojej firmy, dlatego musisz dokładnie wszystko przeanalizować.