Sny o rozbieraniu są bardzo charakterystycznymi snami ponieważ uświadamiają śniącemu część jego osoby, którą chciałby Ukryć przed światem. Jest to coś, czego śniący nie lubi i nie akceptuje w sobie i obawia się, że inni mogli by to zobaczyć i przez to go odrzucić lub uznać za gorszą osobę.

Co może oznaczać sen o rozbieraniu się?

Może to być również sekret lub innego rodzaju wiedza, która w pewien sposób ciąży śniącemu. Chęć ukrycia tajemnicy może być tak duża, że towarzyszą jej Lęk i Napięcie co skutkuje właśnie snami o rozbieraniu się.

Rozebranie się we śnie to pewnego rodzaju katharsis i próba odciążenia podświadomości, które przeżywa śniący. W ten sposób śniący konfrontuje się ze światem, odkrywa to czego nie może pokazać w realnym życiu i wreszcie przeżywa reakcję otoczenia na to „odkrycie się”.

Obnażanie się we śnie uświadamia jak silną presję na śniącym wywierają jego tajemnice i to co chciałby ukryć. Zwłaszcza jeśli sen o rozbieraniu się dotyczy braku akceptacji siebie lub jakiejś części siebie. Wiele osób myśl o odkryciu swoich tajemnic przed innymi jest przerażająca. Przeraża ich to, że ktoś może poznać ich od innej strony, dowiedzieć się o niektórych rzeczach których się dopuścili w przeszłości. Takie osoby zazwyczaj panicznie się tego boją. Są w stanie zrobić wszystko żeby nikt się nie dowiedział o ich przeszłości.

Jak poprawnie interpretować swoje sny?

Dodatkowo mogą Cie zainteresować artykuły o podobnej tematyce: seks, zdrada
Zachęcamy do komentowania artykułów. Jeśli potrzebujesz inspiracji do interpretacji czegoś co Ci się przyśniło, zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki.

Jeśli masz problemy z interpretacją swoich snów spróbuj zastanowić się z czym teraz masz styczność w prawdziwym życiu. Czego Ci brakuje, za czym tęsknisz, czego potrzebujesz. To wszystko ma znaczenie. Spróbuj zastanowić się nad tym z czym Twój sen może być powiązany. Często sny są powiązane z tym co się dzieje w naszym prawdziwym życiu. Wbrew pozorom nietrudno znaleźć powiązania 🙂