Owca we śnie znaczenie | Sennik Online

Jeśli śniła Ci się Owca to niedługo zakopiesz Topór wojenny z dawnym wrogiem.

Owca pojawiająca się w marzeniach sennych symbolizuje naszą naiwność, delikatność oraz nieśmiałość. Często wskazuje na prowadzenie dość beztroskiego życia. W negatywnym kontekście może świadczyć o pojawieniu się osoby, która zechce wykorzystać naszą dobroduszność.

Zobaczyć owcę we śnie to bardzo dobra wróżba, zwiastująca długie i spokojne życia, pozbawione trosk i problemów. Kiedy w marzeniu sennym dostrzeżesz stado owiec, oznacza to, że w niedługim czasie dostaniesz zaproszenie na dużą rodzinną uroczystość. Omen ten może symbolizować dobre relacje międzyludzkie. Sen, w którym próbujesz ujeżdżać owcę, mówi o tym, że w życiu realnym często zachowujesz się w sposób niedojrzały i nieodpowiedzialny, co nie każdemu się podoba.

Wychudzone owce pojawiające się w snach z reguły zwiastują nadejście bardzo stresującego czasu, wypełnionego niepokojem i troskami. Natomiast sen o grubych owcach wieszczy dostatnie życie.
Marzenie senne, w którym ujrzałeś czarną owcę, może wskazywać na fałszywą znajomość lub chciwość i pokusy materializmu. Niekiedy symbol ten odnosi się do osoby będącej przysłowiową “czarną owcą w rodzinie”. Z kolei biała owca we śnie wróży szczęście i powodzenie.

Jeżeli śniłeś o tym, że strzygłeś owcę, oznacza to, że ciężką pracą uda Ci się osiągnąć wymarzony sukces oraz stabilizację finansową. Kiedy w marzeniu sennym zobaczysz owce idące na rzeź, to potraktuj ten omen jako ostrzeżenie. Jest to przestroga przed pojawieniem się w Twoim życiu osoby, która wykorzystując Twoją naiwność, namówi Cię do robienia bezmyślnych rzeczy. Kiedy śnisz o martwym stadzie owiec, oznacza to, że ominie Cię dobra zabawa.
Sen, w którym zabijasz owcę wbrew pozorom to dobra wróżba zwiastująca poprawę dotychczasowej sytuacji życiowej. Już niedługo uda Ci się zażegnać niepewność, przez którą tkwiłeś w ciągłej stagnacji. Gdy w marzeniu sennym spożywasz mięso z owcy, to mniej się na baczności – przed Tobą trudne wyzwania, których pokonanie wymagać będzie od Ciebie wielu wyrzeczeń i poświęceń.