Sen o donoszeniu jest odbiciem lęków aby nie wyszły na jaw skrywane tajemnice.

Bycie donosicielem we śnie – czy to poczucie zagrożenia?

Jeśli śni Ci się, że jesteś donosicielem lub ktoś donosi na Ciebie to znaczy, że czujesz się zagrożony i przytłoczony informacjami na swój temat, które chcesz ukryć. Nie musisz się jednak martwić, nawet jeśli śni Ci się, że ktoś wyjawia Twoje tajemnice to w realnym życiu nie powinny one Ujrzeć światła dziennego wbrew Twojej woli.

Niekiedy takie sny przydarzają się osobom, które są niezadowolone z nastrojów w państwie. Atmosfera polityczna jest napięta, na każdym kroku dostrzegasz przygnębienie i smutek ludzi spowodowanej biedą lub stanem zdrowotnym. Twoje uczucie bezsilności, żeby cokolwiek zmienić w tym kraju lub ze swoim życiu mają ujście w Twoich snach. Takie niepokojące sny wpływają negatywnie na Twoje samopoczucie, co tylko wzmaga niechęć, zamykając to błędne koło.

Jak zrozumieć sny o donosie i wyciągnąć z nich właściwe wnioski?

Mając takie sny musisz zrozumieć wpierw siebie i swoje uczucia, niż próbować zmieniać swoje otoczenie. Dlatego jeśli jesteś przemęczony pracą, spróbuj zaplanować sobie kilka dni wolnego. Nie musisz planować urlopu, ani wyjazdu za granicę, wystarczy chwila odosobnienia. Spróbuj przez najbliższe dni nie oglądać wieczornych wiadomości i skoncentruj się na programach rozrywkowych lub dobrej książce.

Jeśli Twój stan się dalej utrzymuje, a nawet się pogarsza, to warto udać się do psychologa. Takie sny mogą być wskazówką o pogłębiającej się depresji i stanach lękowych. Żadnemu z nas nie powinno towarzyszyć strach i uczucie bezradności w codziennym życiu. Udanie się po pomoc do wykwalifikowanego terapeuty jest dobrym krokiem na drodze odzyskania lepszego samopoczucia.

Takie wizje senne mogą również wskazywać na złe relacje z najbliższym otoczeniem, takich jak rodzina, znajomi lub sąsiedzi. Nie zawsze możesz się spotykać z otwartą krytyką, lecz sam brak wsparcia z ich strony Tobie wystarcza, żeby coraz bardziej zamykać się w sobie. Brak zrozumienia ze strony bliskich jest częstym problemem osób młodych. Dlatego warto pamiętać, że są ludzie, którzy chcą wysłuchać co masz do powiedzenia.