Sen o masce może mieć wiele interpretacji. Senniki mówią, że sen o masce może zarówno oznaczać chęć ukrycia uczuć. Może też być oznaką braku akceptacji samego siebie.

Noszenie maski w marzeniu sennym – co oznacza?

Maska obecna jest w historii człowieka od zawsze. Wykorzystywana była szczególnie przez Greków w teatrze, często spotykana na wykwintnych balach w celu zachowania anonimowości. Jest obecna w większości społeczeństw zamieszkujących Ziemię. W naszej kulturze postrzegana jest jako przedmiot służący do ukrycia swojej twarzy. Również nastroju a przede wszystkim prawdziwych zamiarów osoby kryjącej się za maską. W tym kontekście Maska może pojawiać się również w Twoich snach. Jeśli powziąłeś w ostatnim czasie pewne decyzje, z którymi z nikim się nie podzieliłeś, a które zaprzątają Twoje myśli, Maska pojawiająca się we śnie może być projekcją ukrywania danych decyzji przed najbliższymi.

Maska we śnie może też obrazować zmianę uczuć wobec kogoś Ci bliskiego. Zmiany tych uczuć być może sam/a nie rozumiesz i nie akceptujesz, ale zdajesz sobie sprawę, że pewne rzeczy nie dzieją się w Twoim życiu uczuciowym jak kiedyś. W takich przypadkach Maska we śnie oznacza chęć ukrycia się, schowania swoich prawdziwych uczuć, których wstydzisz się sam/a przed sobą i Twoimi bliskimi.

Jak jeszcze interpretować sny o noszeniu maski na twarzy?

Sen o masce w ostatniej interpretacji oznaczać może chęć zmiany własnej tożsamości bądź też swojego otoczenia. W pierwszym przypadku osoby mogą nie czuć się dobrze „sami ze sobą”, chcą zmienić coś wewnątrz siebie, nie są zadowolone z tego jakimi są. Maska w snach takich osób wyraża chęć zmiany swojej osobowości. W drugim przypadku osoby mogą czuć się źle w otoczeniu osób, z którymi przy szło im na co Dzień żyć – Maska u takich osób jest wyrażeniem chęci zmiany codziennego otoczenia.

Pamiętaj o pozostawieniu komentarza

Dodatkowo mogą Cie również zainteresować inne artykuły o podobnej tematyce: seks, zdrada oraz wchodzić w związek małżeński.
Zachęcamy do komentowania artykułów w komentarzach oraz do szukania inspiracji do interpretacji poprzez korzystanie z naszej wyszukiwarki snów.