Dom we śnie znaczenie | Sennik Online

 

Dom we śnie jest symbolem stabilizacji w sferze życia małżeńskiego oraz rodzinnego Nie bez powodu mówi się, że prawdziwy mężczyzna powinien zbudować Dom oraz zasadzić drzewo. sen o domu może być projekcją silnego pragnienia posiadania domu pełnego ciepła gdzie zaspokajana byłaby jedna z najważniejszych potrzeb człowieka wg amerykańskiego psychologa Abrahama H. Maslowa potrzeba bezpieczeństwa. Sen o domu przytrafia się więc najczęściej osobom (głównie kobietom), u których owa potrzeba nie jest w pełni zaspokajana, które w przeszłości doświadczyły przemocy rodzinnej lub miały despotycznego ojca.

Dom we śnie może też oznaczać chęć ustabilizowania własnego związku z partnerem lub partnerką oraz zawarcia małżeństwa. Takie sny mogą jeszcze bardziej niż senne wizje wesela lub ślubu wyrażać chęć założenia rodziny i życia w satysfakcjonującym związku małżeńskim.

Pojawiający się we śnie Dom można też interpretować jako potrzebę wewnętrznego spokoju. Dotyczy to w szczególności osób, które na co Dzień wypierają różne lęki, wmawiają sobie, że wiodą spokojne życie. Niestety w głębi duszy czują, że nie posiadają pożądanego wewnętrznego spokoju ducha. Zatem aby poprawnie zinterpretować taki sen, ważne żeby śniący / śniąca poświęciła chwilę na zastanowienie co się dzieje w jej życiu, czy coś ją trapi oraz czy miewa jakieś lęki.

Dom

Dom może się ukazać w naszym śnie w różnych okolicznościach. Sen może pokazać na przykład nasze marzenia o wielkim domu. Możemy również śnić o przeprowadzce do nowego domu. Podczas snu możemy też śnić o tym jaki ten dom jest – czarny kolor może mówić o smutku i żałobie, natomiast biały o radosnych zmianach w życiu.

Sen może również przedstawić wydarzenia związane z domem. Na przykład możemy być świadkami eksplozji domu we snie. Takie wydarzenie może mówić o kłótni, o czymś co nas przytłacza i męczy.

Jeśli zainteresował Cie ten artykuł daj nam znać w komentarzu. Dodatkowo mogą Cie zainteresować artykuły: Ślub oraz Szkoła