Czy wiedzieliście, że Wasza ulubiona pozycja do spania mówi o Was bardzo dużo? Jakby tego było mało, można na jej podstawie określić charakter Waszego związku, a także za jej pomocą wpłynąć na Wasze zdrowie i na to jakie macie sny. Zapraszam do lektury!

Zdrowie przede wszystkim! To oczywiste. Zatem jaki wpływ możemy wywrzeć na naszym zdrowiu poprzez pozycję, w której śpimy?

Najważniejsze jest to, żebyśmy wypracowali własną pozycję, w której najlepiej nam się oddycha i najlepiej usypia. Oczywiście jeśli nie ma przeciwskazań zdrowotnych (kontuzja kręgosłupa, kolana itp.). Jeśli macie problemy z chrapaniem i bezdechem sennym, to spanie na plecach odpada. Leżąc na boku macie lepiej otwarte drogi oddechowe. Poza tym spanie na lewym boku pomaga w pozbyciu się zgagi. Dodatkowo jest to dobra pozycja dla kobiet w ciąży. Polepsza ona cyrkulację krwi zarówno u matki jak i u dziecka.

Czy wiedzieliście, że Wasza pozycja implikuje rodzaj snów jakie będziecie mieli? Otóż według Doktora Calvina Kai-Ching Yu z Uniwersytetu w Hongkongu, który przebadał niespełna 700 dorosłych osób, tak właśnie jest.

Najspokojniejsze i najprzyjemniejsze sny mają osoby śpiące na prawym boku. Najwięcej koszmarów śni się tym, którzy zasypiają na lewym boku. Śpiąc na plecach możemy spodziewać się najbardziej realistycznych snów dotyczących choćby życia codziennego. Najbardziej emocjonujące marzenia senne przeżywają Ci, którzy upodobali sobie pozycję na brzuchu. To im najczęściej śni się uprawianie seksu, ogniste romanse czy ekscytujące przygody. Według badacza jest to związane dostarczaniem organizmowi mniejszej ilości tlenu, a tym samem zakłócaniem pracy mózgu.

Najwyższy czas zadbać o własny sen. Wszak nasz mózg w ciągu swojego życia przesypia aż 20 lat!

No dobrze, a co nasza ulubiona pozycja mówi o naszym charakterze?

Otóż osoby śpiące w pozycji embrionalnej starają się zapewnić sobie maksimum komfortu i bezpieczeństwa, które znają z dzieciństwa. Być może znajdują się w takim momencie swojego życia, w którym narażeni są na dużo stresów i problemów. Są to osoby sumienne, dobrze zorganizowane, lubiące porządek i ład. Z drugiej strony często też przejmują się niepotrzebnymi rzeczami.

Co z pozycją „na żołnierza”? Osoby, które tak śpią lubią stawiać sobie wysokie wymagania i nigdy nie są do końca nasycone. Zawsze wydaje im się, że mogą zrobić coś lepiej. Lubią też podążać za autorytetami.

Jeśli śpicie na brzuchu, a ręce trzymacie pod poduszką, to prawdopodobnie jesteście odporni na krytykę i często zachowujecie się wobec innych zuchwale i arogancko. Mimo tego jesteście bardzo towarzyscy, a na imprezach potraficie rozkręcić towarzystwo.

Jeśli natomiast śpiąc na brzuchu macie ręce rozłożone jak rozgwiazda, to prawdopodobnie jesteście bardzo skromni i cisi. Nie lubicie być w centrum uwagi, ale jesteście świetnymi przyjaciółmi i partnerami bo dla drugiej osoby możecie zrobić naprawdę wiele.

O osobach śpiących na boku z rękoma wyciągniętymi przed siebie, mówi się że są cyniczne i fałszywe.

Natomiast ludzie śpiący z „na kłodę” to osoby mało towarzyskie i nie przejawiające zbyt dużej inicjatywy w życiu. Raczej są skłonne do bycia kierowanymi niż do kierowania innymi.

Jeśli teraz właśnie uświadomiliście sobie, że Wasza pozycja mówi o Was coś złego, nie przejmujcie się! Najprawdopodobniej śpicie w kilku pozycjach w ciągu nocy i nawet o tym nie wiecie, więc nie załamujcie się.

To w jaki sposób śpicie we dwójkę, może świadczyć o Waszym związku. O tym czy jesteście osobami z bogatą wyobraźnią i razem idziecie przez życie stawiając przed sobą nowe wyzwania i wymyślając całą masę ciekawych przygód. Czy też jesteście przykładem idealnych przeciwieństw, które się przyciągają i znakomicie uzupełniają. To również możecie odczytać z tego, w jaki sposób razem śpicie.

Nie da się ukryć, że na jakość Waszego snu, pozycję w której śpicie i to jaki ma ona wpływ na wypoczynek, w dużym stopniu oddziałuje Wasze łóżko, a konkretnie materac, na którym śpicie. Jeśli będzie zużyty i zapadnięty, wtedy śpiąc na brzuchu będziecie się dusić, a śpiąc na plecach czy boku, będą Was bolały plecy.

Dlatego przywiązujemy dużą wagę do badań nad snem w firmie Naspen. Tylko tak możemy przygotować odpowiedni produkt, który będzie spełniał Wasze wymagania.

Stąd moje pytanie: w jakiej pozycji najczęściej śpicie? Pomóżcie nam w naszych badaniach i zaznaczcie swoją odpowiedź w poniższej ankiecie. To dla nas bardzo ważne. Dziękuję za pomoc i już nie mogę się doczekać Waszych odpowiedzi. Zobaczymy czy pokrywają się one z badaniami Doktora Calvina Kai-Ching Yu z Uniwersytetu w Hongkongu.