Kolor niebieski we śnie symbolizuje Niebo i wodę, duchowość i mistyczność. Sen o niebieskiej tonacji nawiązuje do bliskich związków z Bogami, duchowości i emocjonalności. Osoby, które we śnie widzą siebie w błękitnym otoczeniu często charakteryzują się czystością charakteru, delikatnością, mają dobre intencje wobec innych. Ich domeną jest silnie rozwinięta intuicja i empatia. Sen w którym widzisz siebie w błękicie może świadczyć o trudności z wyrażeniem emocji lub własnego zdania. Być może jest coś co chcesz wyrazić ale brak Ci odwagi aby to powiedzieć. W podobny sposób można interpretować sny o innych osobach pojawiających się w niebieskim otoczeniu – jeśli śni Ci się, ktoś kogo znasz w błękitnym stroju, może to być znak, że osoba ta, ma Ci coś do powiedzenia ale ma problem z wyrażeniem tego. Kolor niebieski we śnie może też być wskazówka aby w trudnych sytuacjach kierować się intuicją.

Malowanie ścian w tym kolorze może symbolizować szacunek i uznanie. Nawet samo ujrzenie pomieszczenia w kolorze błękitnym, może zwiastować radość i spokój od codziennych obowiązków.  Kierownictwo doceni Twoją pracowitość, co może poskutkować premią lub awansem na wyższe stanowisko. Jeśli planujesz wakacje w najbliższym czasie, to otrzymasz okazję poznania ciekawej oraz wpływowej osoby. Dodatkowo być może będziesz nawet w stanie nawiązać dłuższą relację.

Oczy o kolorze błękitnym symbolizują mądrość i rozwagę. Być może wkrótce ktoś uda się do Ciebie po radę lub pomoc. Twoja decyzja może mieć pozytywny skutek na życie drugiej osoby.

Czy widziałeś kolor włosów o tym kolorze we śnie? Taka wizja może wskazywać na zazdrość, która towarzyszy Ci w prawdziwym życiu. Być może nie jesteś w stanie w pełni zaufać swojej drugiej połówce albo Twoje zaufanie zostało nadużyte. Bez zaufania nie będziesz w stanie zbudować związku o mocnych fundamentów. Sennik radzi, aby poprawić komunikację ze swoją partnerką, gdyż inaczej taka droga może doprowadzić do przykrego rozstania.