Nakarmić we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Jeśli śniło Ci się, że kogoś karmisz to spodziewaj się zdrowi i pomyślności w rodzinie.

Nasze sny często nawiązują do czynności, które lubimy lub do naszych potrzeb, o których nie zawsze mamy pojęcie. W związku z tym w naszych marzeniach sennych potrafią przeplatać się realne sytuacje z naszego życia z wydarzeniami abstrakcyjnymi, które trudno pojąć. Każde z nich będzie miało jednak swoje osobne znaczenie, a prawidłowa interpretacja snu może znacznie wpłynąć na nasze życie. Bardzo często w snach pojawia się motyw karmienia. Co może oznaczać?

Karmienie piersią – symbolika snu

Motyw karmienia piersią w snach jest dość powszechny. Najczęściej śnią o nim kobiety, które spodziewają się dziecka lub pragną zajść w ciążę. Symbol ten pojawia się również w marzeniach sennych osób, którym brakuje miłości i ciepła drugiego człowieka. Samo karmienie piersią nawiązuje do instynktu macierzyńskiego danej osoby oraz gotowości na to, by mieć już potomstwo. Jeżeli karmiony jest noworodek to oznacza to wielkie szczęście oraz małżeństwo z ukochaną osobą. Karmienie bliźniąt to symbol stanu błogosławieństwa, który może sugerować, że śpiąca osoba lub ktoś z jej bliskich w niedługim czasie zajdzie w ciążę. Jeżeli matka w śnie karmi cudze dziecka to znaczenie tego snu będzie mniej pozytywne. Może on oznaczać fałszywą osobę w gronie najbliższych przyjaciół.

Karmienie zwierząt w śnie

W snach możemy również karmić zwierzęta. Jeżeli jesteśmy gospodarzami i karmimym bydło to może to sygnalizować poczucie naszej samotności i opuszczenia. Sny takie pojawiają się u osób, które nie mogą liczyć na wsparcie i czułość drugiego człowieka. W przypadku karmienia zwierząt domowych, może to oznaczać poczucie pustki i bezczynności w codziennym życiu. Motyw ten sugeruje chęć zwiększenia aktywności lub podjęcia nowych wyzwań zawodowych i prywatnych, jednak nie zawsze jest ku temu możliwość. Senna wycieczka do ogrodu zoologicznego i karmienie dzikich zwierząt również ma swoje znaczenie. Wówczas powinniśmy przynajmniej na jakiś czas powstrzymać swoje zawodowe ambicje, ponieważ to nienajlepszy moment na ich realizację.

Karmienie innych ludzi

Kolejnym motywem może być przygotowywanie posiłków oraz karmienie osób potrzebujących. Symbolika takiego marzenia sennego może oznaczać potrzebę okazywania pomocy innym osobom. To przejaw altruizmu, który często pojawia się u osób bardzo zaangażowanych społecznie. To bardzo pozytywny znak, który wskazuje na szlachetny charakter danej osoby. Przytoczone przykłady należą do najczęściej występujących motywów karmienia w snach.