Moczenie nocne we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Wśród motywów sennych znajduje się także moczenie nocne. Sen taki może przytrafić się każdemu, niezależnie od tego, czy w swoim życiu miał okresy, w których dochodziło do moczenia się podczas snu. Warto zwrócić uwagę na to, co oznaczają takie sny oraz jak mogą wpłynąć na nasze życie. Ostateczna interpretacja zależy w dużym stopniu od tego, kto w trakcie snu się moczy oraz kto o tym śni. Zapraszamy do zapoznania się z najpopularniejszymi snami o tej tematyce.

Co oznaczają sny o moczeniu nocnym?

W ogólnym znaczeniu sny takie, to bardzo ważne przesłanie od naszej podświadomości. Pojawienie się takich motywów w marzeniach sennych wskazuje na lęk śpiącej osoby przed tym, że straci kontrolę nad swoim życiem lub poszczególnymi jego aspektami. Takie sny często pojawiają się u osób, które mają problemy z adaptacją w społeczeństwie i się w nim nie odnajdują. Obawiają się tego, że sytuacja ta się utrzyma i zostaną wykluczone. Alternatywna interpretacja takich snów wskazuje na potencjalne problemy śpiącej osoby w sferze seksualnej. Może w sprawach łóżkowych nie wszystko jest tak, jak być powinno i budzi to wątpliwości śpiącego. Sny o moczeniu nocny nawiązują także do duchowości. Według nich mamy potrzebę ekspresyjnego wyrażania siebie, choć może to być blokowane i kontrolowane przez innych.

Jak jeszcze interpretować marzenia senne o moczeniu nocnym?

Duży wpływ na interpretację snu ma to, kto śni. Jeżeli matka dziecka śni o tym, że jej dziecko moczy się w nocy, to może to mieć złożone znaczenie. Bardzo często sen ten odnosi się do potencjalnych problemów zdrowotnych dziecka, które będzie miało niepokojące i przede wszystkim nietypowe objawy. Może to utrudnić prawidłową diagnozę. Z drugiej strony sen ten może pojawić się u matek, które czują, że tracą kontrolę nad dziećmi. Gdy moczenie nocne pojawia się w śnie osoby chorej, to jest to bardzo zły znak. Niestety taki sen wskazuje na to, że choroba potrwa dłużej, niż przypuszczaliśmy lub jej konsekwencje będą odczuwane w dłuższej perspektywie.

 

Jeżeli w śnie to my zmoczyliśmy się w łóżku, to będzie to kolejny sen o negatywnym znaczeniu. Może nawiązywać on do tego, że czekają na nas złe wiadomości, tragiczne wydarzenia w życiu lub częste choroby. Co ciekawe sen ten wskazuje na wysoką częstotliwość takich wydarzeń, dlatego śpiąca osoba powinna przez życie iść ostrożnie i bardzo rozważnie.