Sny, w których pojawia się Miasto często łączą w sobie różne sprawy, wydarzenia i problemy z życia śniącego. Dodatkowo takie sny często odnoszą się do różnych miejsc, przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Jeśli śniło Ci się, że znajdujesz się w znanym Ci mieście ale również widzisz elementy nie pasujące do tego miasta, lub miejsca, których w danym mieście nie ma, to spodziewaj się, że w Twoim życiu odezwą się duchy przeszłości. Wrócą do Ciebie sprawy już dawno zamknięte lub okaże się, że pewne wydarzenia czy decyzje z przeszłości będą miały konsekwencje w życiu teraźniejszym.

Drugim rodzajem snu w którym pojawia się motyw miasta to sen o dużym ruchliwym mieście, ze szklanymi wieżowcami i zatłoczonymi ulicami. Wiele osób śni o tym, ze błądzi po takim mieście, ucieka przed czymś lub szybko się przemieszcza. Może też pojawić się motyw poruszania się w tłumie lub zagubienia. Tego typu sny są domeną osób aktywnych, dynamicznych o bogatym życiu osobistym i zawodowym. W ich przypadku motyw miasta we śnie obrazuje nawarstwienie różnych wydarzeń, spotkań, emocji i odczuć. Umysł podświadomie systematyzuje te wszystkie sprawy lokując je w sennym mieście.

Miasto to obraz samego śpiącego człowieka, jego interakcji z otaczającym światem i ludźmi. Dlatego interpretacja snu jest miastem związanym ze światem wewnętrznym śniącego, jego uczuciami, myślami, działaniami. Zewnętrzny stan miasta odzwierciedla moralny i duchowy wygląd osoby.

W przypadku kiedy widzisz obraz miasta we śnie, to może być próba zwrócenia Twojej uwagi, że trzeba zmierzyć się z niespodziewanymi przeszkodami i problemami. Nieznajome miasto wskazuje, że w prawdziwym życiu istnieją znaczące zmiany w losie śniącego, związane ze smutnymi wydarzeniami. Małe miasteczko zapowiada starcie z drobną burżuazją – możliwość zebrania wielu ciekawych informacji, które pomogą w przyszłości osiągnąć sukces.

Warto wiedzieć co znaczą we snach nieznane miasta. Jedna z interpretacji takiego snu jest kardynalne zmiany na froncie miłości. Śniącu będzie w stanie spokojnie oderwać się od dawno znudzonych związków i wkrótce znaleźć nowy romans. Nowe relacje będą bardzo ulotne, ale przyniosą śniącemu wiele nowych i interesujących doświadczeń.