Żmija we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Jednym z popularnych symboli sennych jest żmija. W naszych marzeniach może pojawiać się w różnym kontekście. W zależności od sytuacji, różna będzie też interpretacja takiego motywu sennego. Na co dzień kontakt ze żmiją nie jest niczym przyjemnym. W końcu to jedyny jadowity wąż naturalnie występujący w Polsce. Zazwyczaj spotykamy go w lasach, górach lub na polanach. Ukąszenie może być bardzo groźne w skutkach. Jak interpretować sny ze żmiją i jak wpływają na nasze życie? Sprawdź.

Ogólna symbolika żmiji w snach

Ogólna symbolika żmiji nie jest niczym pozytywnym. Standardowo wąż ten oznacza zło, klęskę, czy też zagrożenie. Jeżeli sen ten Ci się przytrafi, to bardzo często odnosi się do potencjalnego niebezpieczeństwa w przyszłości. Być może w ten sposób podświadomość chce Cię ostrzec przed fałszywymi ludźmi w najbliższym otoczeniu. W związku z tym warto postawić na dokładną analizę tych osób i poznanie ich prawdziwych pobudek. Sennik żmija to oznaka fałszu i bezpośrednio odnosi się do wielu osób.

Motywy senne ze żmiją

Motywów sennych, w których występuje żmija, jest bardzo wiele. Jednym z koszmarów jest sen, w którym zostajemy ukąszeni przez żmiję. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, tego typu marzenie senne jest ważnym sygnałem ostrzegawczym. W ten sposób podświadomość daje nam znać, że powinniśmy uważać na kobiety w swoim otoczeniu. Te mają tendencję do spiskowania i mogą chcieć nas wykorzystać, niczym przysłowiowa żmija. Po takim marzeniu sennym wskazana jest zwiększona ostrożność w kontaktach z kobietami.

 

Inny popularny sen to nadepnięcie na węża. To kolejny znak ostrzegawczy. Jeżeli depczemy żmiję we śnie, to powinniśmy uważać nie tylko na kobiety, ale ogólnie na wiele osób w swoim otoczeniu. To może być pełne fałszywych osób, które tylko czekają na nasze potknięcie. Bez zawahania wykorzystają je do swoich potrzeb i podstępem nas oszukają. Jeżeli depczesz żmiję, to miej się na baczności.

Inne sny z obecnością żmiji

Kolejnym z koszmarów jest uciekanie przed żmiją. Sen ten może wskazywać na to, że w najbliższej przyszłości czeka nas wiele trudności i niektóre rzeczy nie potoczą się po naszej myśli. Łapanie żmiji w marzeniu sennym to symbolika pokusy, która na nas czeka. Niestety w większości przypadków jej ulegniemy, co nie zawsze da nam korzyści. Zabijanie węża we śnie to oznaka przezwyciężenia kłopotów i pokonania wrogów. Unikanie ataku żmiji w marzeniu sennym przekłada się na nasze codzienne życie. Po takim śnie powinno nam się udać uniknąć wielu niebezpieczeństw w życiu.