Żonkile we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Żonkile to piękne wiosenne kwiaty, które swoją żółtą barwą potrafią ożywić każde wnętrze. Często lądują w domowych wazonach oraz w naszych marzeniach sennych. W tym tekście sprawdzimy, w jakim kontekście żonkile mogą pojawiać się w naszych snach i co wówczas oznaczają. W zależności od narracji, mogą mieć zupełnie różną interpretację. Co oznacza żonkil pojawiających się w Twoim śnie i jak wpłynie na Twoje życie? Sprawdź.

Popularne sny z żonkilami

Zdecydowanie do najpopularniejszych snów z żonkilami należą te, w który zrywamy te polne kwiaty. W ten sposób podświadomość wysyła nam bardzo ważną wiadomość. Dotyczy ona tego, byśmy wyzbyli się przesadnej zazdrości. Zżera nad od środka, przez co nie możemy cieszyć się życiem. Ponadto zazdrość może doprowadzić nas do groźnych konsekwencji, np. w postaci straty bliskiej osoby lub przyjaciela. Ciekawe znaczenie ma także otrzymywanie żonkila w prezencie. Sen ten wskazuje na to, że ktoś jest o nas zazdrosny. Może to dotyczyć partnera lub przyjaciół, którzy uważają, że poświęcamy im zbyt mało uwagi. Zazdrość może być spowodowana różnymi sytuacjami, dlatego warto zweryfikować, czy ma jakiekolwiek uzasadnienie.

 

Widok bukietu żonkili ma negatywne znaczenie. Tego typu sen zwiastuje zazwyczaj gorszy czas w naszym życiu. Może to być związane m.in. ze pogorszeniem warunków zatrudnienia, kłótniami z bliskimi, czy też problemami zdrowotnymi. Docelowo spowoduje tu u nas przygnębienie, a także dostarczy wiele smutku. Widok wielu żonkili osobno, to kolejna zapowiedź problemów i przykrości, które spotkają nas w najbliższym czasie. Po takim śnie warto postawić na szczególne środki ostrożności. Pojedynczy żonkil to zapowiedź rychłego i nieco przedwczesnego ślubu. Niestety w wielu przypadkach związek ten nie przetrwa próby czasu.

Jak jeszcze żonkile pojawiają się w marzeniach sennych?

Żonkile w marzeniach sennych mogą pojawiać się w jeszcze innym kontekście. Oglądanie kwiatów rosnących na rabatce lub polu to przestroga. W ten sposób podświadomość sugeruje, że w naszym otoczeniu są nieszczere i złośliwe osoby. Prawdopodobnie knują przeciw nam i tylko czekają na małe potknięcia. Wykorzystają je, a my na tym stracimy. Warto wystrzegać się podejrzanych kontaktów.

 

Kwiaty takiego jak żonkile symbolizują również zaborczość i życie pod kloszem. Być może ktoś nas ogranicza lub w obecnej sytuacji życiowej jesteśmy nieszczęśliwi. Jeżeli tego nie zmienimy, to pozostaniemy w marazmie. Żonkile symbolizują również lęk przed odrzuceniem, który może być głęboko zakorzeniony w psychice śpiącej osoby. Tak wyglądają interpretacje przykładowych snów, w których pojawiają się żonkile.