Sen o łóżku to odzwierciedlenie poczucia zmęczenia i znużenia.

Rozmiary łóżka oraz fakt, czy jest ono zasłane, schludne czy nieporządne, udzielają wskazówek odnośnie do stanu rzeczy w danym związku. Zamiana dużego łóżka na mniejsze może świadczyć o zbliżającym się rozstaniu. Ścielenie łóżka wskazuje na chęć udoskonalenia związku.

Coś pod łóżkiem symbolizuje tajemnicę albo zagadnienia związane ze związkiem, które jeszcze nie wyszły na jaw.

Inne znaczenia:

1) konieczność zadowalania się sytuacjami, jakie samemu się stworzyło w życiu, “jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”
2) akceptacja konsekwencji własnego postępowania

Śnił Ci się materac? Sprawdź znaczenie tego snu.

Aby lepiej zrozumieć taki sen, powinniśmy zwrócić uwagę również na wygląd łóżka. Jedna z interpretacji mówi, że piękne, bogato ułożone i duże łóżko może oznaczać bezpieczne życie.

Podwójne łóżko dla niezamężnej kobiety może zwiastować wczesne małżeństwo.

Białe łóżko jest zwiastunem wielkiej i czystej miłości. Taki sen może również zapowiadać dużo szczęścia w biznesie i relacjach osobistych.

Czy śniło Ci się, że śpisz w nowym łóżku? Dla niektórych będzie to oznaka na pojawienie się nowego partnera lub partnerki. Sen może odwoływać się do naszego skrytego niezadowolenia z życia i obecnego związku. Jeśli dodatkowo łóżko było drewniane, to wkrótce otrzymasz szansę, aby zmienić swój styl życia i otoczenie.

Czy miałeś sen, w którym przygotowujesz swoje miejsce do spania? Uważaj – może być to znak pogorszenia się stanu zdrowia. Warto zadbać o siebie w tym okresie fizycznie i psychicznie. Dla innych taki sen będzie oznaczał pojawienie się na horyzoncie nowej osoby, z którą wkrótce nawiążesz bliską relację.

Jeśli widziałeś puste łóżko we śnie, to sennik mówi, że powstrzymujesz się od popełniania zdrady. Wewnętrznie jesteś niezadowolony ze swojej obecnej partnerki i nie jesteś w stanie jej tego wyznać.

Złamane lub popsute łóżko we śnie zwiastuje przeszkody w prawdziwym życiu. Obecność złośliwych i zawistnych wrogów pokrzyżuje Twoje najbliższe plany.