Krew we śnie jest symbolem życia. Od początków dziejów człowieka Filozofowie kojarzyli ją z temperamentem. Pojawiająca się w snach jest zazwyczaj przejawem ekstrawersji osób, ich radości z życia oraz wysokiej samooceny. Jeśli miałeś sen o krwi, nie masz się czego obawiać – jest to oznaka ustabilizowanej, radosnej osobowości oraz energii jaką masz w sobie.

Jest to również symbol oczyszczenia. Gdy dochodzi do zatrucia organizmu upuszcza się jak najwięcej krwi w celu zredukowania działania trucizny. Dlatego też gdy śni Ci się Krew może to oznaczać potrzebę oczyszczenia się z trapiących tajemnic, problemów czy popełnionych czynów, które mogą Ciążyć Ci na sumieniu. Już w okresie renesansu sam Szekspir kojarzył Krew ze zbrodnią, nie lekceważ więc tych snów jeśli ciąży Ci na sumieniu jakaś wina.
Krew przez starożytnych była też postrzegana jako symbol zazdrości i zguby. Podejrzenia w stosunku do partnera lub partnerki mogą przejawiać się właśnie w takich snach o krwi, szczególnie jeśli we śnie występujesz Ty, lub Twój partner/partnerka lub gdy Krew pojawia się wraz z przeżywanym we śnie poczuciem zdrady.

Symbol ofiary

We śnie to również symbol poświęcenia się lub ofiary. Skłonność do poświęcania się dla innych osób jest powiązana z ekstrawersją, jest charakterystyczna dla ludzi towarzyskich, mających wielu znajomych. Tak sen o krwi może oznaczać pojawiającą się tendencję do zachowań altruistycznych, które są związane z temperamentem osoby.
Jest to również symbol braterstwa i olbrzymiej przyjaźni, której nic nie może rozerwać. Jeśli Krew pojawia się we śnie wraz ze znaną Ci, bliską Twojemu sercu osobą symbolizuje to głęboką relację jaka Was łączy, a której być może dotychczas sobie nie uświadamiałeś.

Jest ona symbolem ponownych narodzin. W ten sposób kojarzyli zarówno Grecy i Turcy jak i Afrykanie, a nawet ludy Serbii. Śniąca się Krew w przypadku niezadowolenia z dotychczasowego stylu i trybu życia może symbolizować chęć “ponownych narodzin”, całkowitej zmiany dotychczas prowadzonego życia, zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej