Jaskinia we śnie symbolizuje pierwotne instynkty człowieka, które dławione przez społeczeństwo, kulturę oraz wychowanie pojawiają się w nocnych wizjach.

Co może oznaczać jaskinia w Twoim śnie?

Sny o jaskini są charakterystyczne dla osób nerwowych. Źle czujących się w towarzystwie innych ludzi, będących bardzo czujnymi i podejrzliwymi w stosunku do zachowań innych osób. Jest przejawem chęci zdobywania, życia na własną rękę. Jednocześnie takie osoby są osobami skrytymi, nie lubiącymi dzielić się swoimi poglądami z innymi – w tym sensie Jaskinia we śnie jest symbolem kryjówki, w której dana osoba upatruje źródła wyalienowania się od innych ludzi.

Jaskinia we śnie może też symbolizować wewnętrznie przeżywany przez jednostkę chaos. Sen o jaskini pojawia się u ludzi, którzy w ostatnim czasie przeżyli wydarzenie, które naruszyło ich świat wartości oraz ich podstawowe poglądy na otaczającą ich rzeczywistość. W takim znaczeniu Jaskinia również symbolizuje miejsce schronienia się, przeczekania wewnętrznie przeżywanego chaosu oraz ucieczki od nierozwiązanych problemów.

Przykładowe sny o jaskini

W końcu, jedną z najważniejszych interpretacji snu o jaskini jest odwołanie się do teorii podświadomości. Jaskinie jest symbolem tego, co rozgrywa się w naszej podświadomości, warto więc zwrócić uwagę na to, co w danym śnie rozgrywa się wewnątrz jaskini – owe wydarzenia odzwierciadlają bowiem nasze potrzeby, Lęki oraz kompleksy, które ukrywane na co dzień, ujawniają się w owych snach.

Jak interpretować sny?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów. Przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.

Dodatkowo może Cie zainteresować co oznacza apetyt we śnie oraz z czym mogą być związany lęk podczas snu.
Daj nam znać w komentarzu czy ten artykuł był pomocny lub jeśli śniło Ci się coś czego nie znalazłeś w naszej bazie snów.