Jeśli śni Ci się, że idziesz uliczką to spodziewaj się, że nie rozwiązane sprawy posuną się do przodu. Sen o tym, że idziesz uliczką w tłumie to może okazać się, że czujesz się przytłoczony i zagubiony. Uliczka we śnie może być drogą do celu. Jeśli śni Ci się niebezpieczna ulica, którą przemierzasz w nocy, spodziewaj się rozwiązania swoich problemów finansowych.

Kręta uliczka

Jeśli śni Ci się kręta uliczka to czekają cię zawiłe koleje losu. Zakręty na życiowej drodze mogą oznaczać zarówno pozytywne jak i negatywne komplikacje.

Taki sen jest też swoistym ostrzeżeniem – zadaj sobie pytanie w jakim stopniu zawiłości życiowe wynikają z twoich działań. Przecież nie musisz wybierać krętej uliczki, Ty sam często kreujesz to, co spotyka cię w życiu.

Znaczenie snu o krętej uliczce można więc odczytać nie tylko jako ostrzeżenie przed komplikacjami i niespodziewanymi zwrotami akcji ale również jako wskazówkę aby wziąć własny los w swoje ręce jeśli chce się uniknąć zdarzeń, które nie są po naszej myśli.

Szeroka uliczka

– zwiastuje powiększenie majątku

Tak jak już wyżej wspomniano, ulica mogą być pewnego rodzaju metaforą do uliczki, który każdy z nas odbywa. Życie każdego z nas jest taką długą uliczką, której jakość i długość zależy najczęściej tylko od nas.

Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, iż każdy ma swoją uliczkędo przejścia. Wiele osób wierzy w to, że nasze życie zanim postawimy pierwsze kroki jest już całe zapisane. Nawet powstało na ten temat wiele filmów. Oznaczałoby to, że nieważne co zrobimy, to i tak zostało już to gdzieś zapisane. Czy to możliwe? Tego nikt nie wie.

Faktem jest, że każdy ma swoją uliczkę / drogę i wiele osób na starość zawsze podsumowuje swoje młodzieńcze lata dwoma słowami: “za mało”. Możliwe, że gdyby za młodu robili więcej, to w tej swojej metaforycznej podróży zaszliby dalej.