Sen o byciu impotentem to domena mężczyzn, którzy obawiają się, że nie będą wystarczająco sprawni seksualnie i nie sprawdzą się jako prawdziwi mężczyźni. Oczywiście o tym nie musi śnić rzeczywiście impotent. Każdemu taki sen może się przydarzyć. Sen o byciu impotentem może też przydarzyć się mężczyznom, którzy faktycznie borykają się z problemem impotencji – znaczy to, że kłopot jest tak dotkliwy, że pojawia się nawet w marzeniach sennych.

Impotent we śnie kobiety

W sytuacji gdy to kobieta śni o impotencji swojego mężczyzny, bardzo możliwe, że ma wątpliwości co do partnera. Szczególnie chodzi tu o takie fundamentalne kwestie jak dotrzymywanie danego słowa. Może się okazać, że te wątpliwości i ewentualna niedojrzałość partnera mogą być dla kobiety tak poważne, że postanowi zakończyć tą relację.

Niestety taki sen może działać czasami nawet depresyjnie na mężczyzn. Niektórzy z tego powodu mogą czuć się niepełnowartościowi, gorsi itd. Szczególnie może on katastrofalnie wpływać na psychikę. Tj. gdy para stara się o dziecko i z jakiegoś powodu im niestety nie wychodzi. Wtedy kolejnym krokiem są szczegółowe badania. W takim przypadku mężczyzna obawiając się swoich wyników i dodatkowo jeszcze śniąc o impotencji naprawdę może być narażony na dużą irytację i przygnębienie.

Jak interpretować sny?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów. Przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go na swojej tablicy na Facebooku. Jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w komentarzu. Z każdym komentarzem się zapoznamy i jeśli bedziemy w stanie, to na pewno Ci odpowiemy. Pamiętaj o czytaniu innych artykułów na łamach naszego portalu. Przykładem podobnych artykułów może być rozpacz, płacz oraz wpadać w histerię