Sny o fekaliach bardzo często mogą budzić poczucie wstydu lub odrazy do swojej osoby. Fekalia we śnie pojawiają się z różnych powodów.

Sen z symbolem fekaliów – interpretacja

Pierwszym z nich może być przeżywany kompleks Quasimoda, którego objawem jest między innymi niechęć, a nawet nienawiść do pięknego, zdrowego ciała. Na skutek przeżywania owej niechęci, w snach mogą pojawiać się Fekalia w różnej formie, jednak zazwyczaj pojawiają się wraz z jakąś osobą – znamienna jest w tym przypadku obecność oprócz fekaliów samego Ciała inne osoby. Interpretacja ta ma zastosowanie w przypadku wielu osób, gdyż niestety dużą rzadkością w dzisiejszych czasach jest brak kompleksów. Większość ludności każdego dnia zmierza się z własnymi kompleksami i niedoskonałościami. Niektórzy mają z tym problem do tego stopnia, że muszą korzystać z pomocy specjalistów.

Drugą interpretacją snu o fekaliach jest nieakceptowanie własnego Ciała lub poczucie jego obcości. Zdarzają się osoby, które są niepewne czy ciało, które widzą w lustrze jest na pewno ich ciałem. Tacy Ludzie zazwyczaj spędzają długie godziny przed lustrem niejako chcąc się przekonać, że ich Ciało nie jest czymś obcym, że ich organizm rzeczywiście jest ich, że nie jest czymś obcym. W takim przypadku pojawienie się fekaliów we śnie jest skutkiem intensywnych rozmyślań i odczuć, które dotyczą własnego ciała. Nie należy takich snów bagatelizować, gdyż mogą być zapowiedzią kolejnych problemów na tym tle.

Czy można zignorować takie sny?

Żadnych z powyższych opisów nie można ignorować. Obrzydzenie własnym ciałem jest ważnym sygnałem. Ludzie nie powinni w takich sytuacjach pozostawać sami. Warto skorzystać z pomocy specjalisty w tej sprawie, chociażby psychologa. Warto rozmawiać na takie tematy.

Jeśli poszukujesz innej interpretacji snu skorzystaj z naszej wyszukiwarki interpretacji. Wyszukiwarka ta znajduje się w prawym górnym rogu naszego portalu. Dodatkowo mogą Cie zainteresować interpretacje o następującej tematyce: Ekskrementy oraz Czuć odrazę. Jeśli masz jakieś pytania zapraszamy do zadawania ich w sekcji komentarzy pod artykułem. Postaramy się odpowiedzieć na nie.