Taki sen symbolizuję zmianę, przejście z jednego etapu do drugiego. Sen o drzwiach to zamykanie starych spraw i otwieranie nowych. Drzwi we śnie mogą oznaczać duchową zmianę, ale też mogą się wiązać się ze zmianą w realnym życiu, która poniekąd wymusza na nas zmianę wewnętrzną, spojrzenie w inny sposób na życie, pogodzenie się z niektórymi faktami, nowe podejście do starych spraw. Drzwi często śnią się osobom, które czaka Zmiana – rozstanie lub Wejście w nowy związek, Zmiana pracy lub miejsca zamieszkania.

Miałeś sen w którym musiałeś zamknąć mieszkanie na klucz? Interpretacja takiego snu zależy czy zamykałeś je od zewnątrz czy od wewnątrz. Od zewnątrz sennik przewiduje spotkanie nowej, interesującej osoby bądź szybkie zawarcie małżeństwa. Zamykanie mieszkania na klucz od wewnątrz traktowane jest jako pragnienie znalezienia spokoju i bycia samemu. Taki sen może również wskazywać, że próbujesz uciec od rzeczywistych problemów, zamiast je natychmiast rozwiązywać.

Zamykanie drzwi od wewnątrz może także oznaczać walkę z własnymi lękami. Dla kobiety taki sen oznacza strach przed niechcianą ciążą lub strach, że jej mężczyzna będzie niewierny. Dla mężczyzny jest to zapowiedź nieprzyjemnej rozmowy ze swoją ukochaną. Jeśli nie jesteście w stanie ze sobą rozmawiać otwarcie i szczerze, to warto przygotować się na rozstanie.

Śniłeś o otwartych drzwiach? Taki sen ma dwa znaczenia. Pierwszy wzywa Cię do działania, natomiast drugi wskazuje na gotowość do nowego związku. Sen, w którym drzwi się otworzyły się w mieszkaniu może ostrzegać śniącego przed nieproszonymi gośćmi. Może być to także psychologiczna i podświadoma gotowość do założenia rodziny.

Otwarte drzwi dla osób przedsiębiorczych jest oznaką, że wkrótce możesz otrzymać na dochodowy interes. Nie ciesz się tak szybko. W rzeczywistości taka oferta okaże się być oszustwem finansowym. Bądź czujny na obietnicę szybkich i łatwych pieniędzy.

Śniło Ci się, że otwierałeś swoim kluczem obce drzwi? Oznacza to, że Twoje umiejętności znalezienia wyjścia z najtrudniejszych sytuacji pomoże poradzić sobie z niepowodzeniami.