Sny o drabinie mogą pojawiać się u osób dumnych i pewnych siebie, które chcą za wszelką cenę wywyższyć siebie, może jednak również być domeną osób potrzebujących pomocy w aktualnie przeżywanej sytuacji życiowej.

Sen o drabinie i jego potencjalne znaczenie

Jeśli jesteś osobą, która nie lubi dochodzić z innymi do kompromisu i zgody, która przedkłada własne zdanie nad zdanie innych i którą inni postrzegają jako bardzo upartą i wymądrzającą się personę, sen o drabinie jest symbolem właśnie tych cech. Może wskazywać na niepewność dotyczącą tego, jak postrzegają taką osobę inni oraz wyrażać potrzebę bycia docenionym przez najbliższe osoby.

Drabina we śnie jest też symbolem drogi na skróty. Jest często montowana na najtrudniejszych górskich szlakach i pomaga turystom w najtrudniejszych etapach drogi. Dlatego też Drabina może pojawiać się u osób przeżywających aktualnie duże problemy związane z życiem osobistym, które chciałyby Znaleźć pomocną im dłoń.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda jeśli we śnie schodzisz po drabinie. W takim przypadku będziesz musiał obniżyć się w oczach swojego otoczenia i obniżyć swoje oczekiwania.

Popularne sny z motywem drabiny

Jeśli spadasz z drabiny, to może to sugerować, że w Twoim życiu jest osoba, która Ci zazdrości.

Źle, jeśli we śnie drabina spada na ciebie. Tak więc, w odpowiedzi na Twoje dobro, ludzie odpowiedzą złem, a im bardziej bolesne uderzenie, tym większa będzie ta odpowiedź. Sen ostrzega śniącego przed zbliżającą się zdradą.

Jeśli śniłeś o drabinie linowej, to wspinasz się, aby osiągnąć sukces osobisty, a nie zawodowy. Chociaż w pracy będziesz mógł lepiej się sprawdzić i pokazać swoje najlepsze cechy.

Jeśli śniłeś, że drabina z liną zostaje wyrzucona przez okno, podjęta sprawa sama się rozwiąże i nie będziesz musiał martwić się o jej wynik.

Inne interpretacje mówią, że widzenie drabiny we śnie, to znak, że w rzeczywistości jesteś osobą szanowaną. Natomiast jeśli widzisz, że po drabinie schodzą inni ludzie, to może to zwiastować zbliżające się niedogodności w Twoim życiu.