Cierpienie we śnie często przytrafia się osobom, które wiele przeszły w życiu (nawet jest teraz są dobrej sytuacji) lub osobom, które mają kłopoty w realnym życiu i ich emocje odbijają się w snach.

Znaczenie snów z motywem cierpienia

Sny, w których przeżywamy Cierpienie nie są zwiastunem przyszłych przykrości ani złą wróżbą, należy traktować je raczej jako odbicie bolesnych przeżyć w naszej podświadomości.

Cierpienie fizyczne jest zapowiedzią lub odzwierciedleniem udręki duchowej na jawie.

W interpretacjach takiego snu szczególnie ważna jest osoba, która powoduje cierpienie. W snach często pojawia się lekarz wykonujący zabieg chirurgiczny. Może to świadczyć o osobistej fobii przed szpitalami, a także strach, że nieumyślnie wyrządzisz krzywdę ludziom, na których Tobie najbardziej zależy. Być masz dzieci i kwestionujesz czy jesteś dobrym rodzicem albo pragniesz uszczęśliwić swoją drugą połówkę.

Krzywda, która się dzieje Twojej partnerce wskazuje na niezadowolenie w związku. Ochłodzenie nastrojów doprowadziło do trudnych rozmów podczas których wyrządzacie wzajemnie dużo cierpienia oraz bólu. To jest czas, aby się zastanowić czy chcesz kontynuować taką relację.

Różne rodzaje cierpienia i ich symbolika senna

Cierpiałeś w wypadku samochodowym? Taki sen może świadczyć, że jesteś zagubiony w rzeczywistości. Poszukujesz sensu życia i swojego miejsca w świecie. Obecna praca nie sprawi Ci takiej przyjemności jak kiedyś. Jeśli czujesz się przytłoczony spróbuj zaplanować wakacje i odpoczynek, żebyś mógł lepiej pozbierać swoje myśli.

Ból głowy we śnie można interpretować dosłownie i w sensie przenośnym. Ciąży na Tobie nierozwiązany problem, który ostatnio coraz częściej się o sobie przypomina. Tworzy to powód do niepokoju i zmartwień, szczególnie jeśli nie wiesz jak rozwiązać ten problem. Ból w głowy we śnie może być również przejawem choroby. Jeśli sen często się pojawia, warto udać się do lekarza, żeby się upewnić, że nic nam nie dolega.

Sny o tematyce cierpienia mają często osoby, które są nadmierne podatne na wyolbrzymianie drobnych problemów. Niekiedy niektóre incydenty i problemy nie dotyczą bezpośrednio osobę śniącą, lecz przeżywa te momenty jakby już miały miejsce w ich życiu.