Adam i Ewa w kulturze chrześcijańskiej stanowią pierwowzory kobiety i mężczyzny. Jeśli przytrafił Ci się sen, w którym pojawiają się postacie Adama i Ewy to poszukaj w nim metafory do Twojego poczucia kobiecości bądź męskości, odniesienia do relacji z płcią przeciwną a także do seksualności. Jeśli sen o Adamie i Ewie ma harmonijny charakter to prawdopodobnie i Twoje kontakty z płcią przeciwną są pełne akceptacji i harmonii. Sen o Adamie i Ewa, który ma negatywny wydźwięk może obrazować problemy w związkach wynikające często z poczucia winy.

Dla kobiety taki sen jest uosobieniem związku i pociągu do płci przeciwnej. We śnie obraz Adama może wyglądać jak Twój kochanek, partner, mąż lub inny mężczyzna, który swoim wyglądem przyćmiewa wszystkich innych. Dla młodych dziewczyn taki sen może również mówić o niezaspokojonych potrzebach seksualnych oraz przeżycia pierwszej nocy z wyjątkowym facetem.

Dla mężczyzny sen jest wskazówką, że więcej uwagi powinien poświęcać swojej ukochanej. Nie spędzaj zbyt dużo czasu w pracy czy przed telewizorem, tylko zaplanuj wspólną kolacje ze swoją partnerką.

Dla przedsiębiorców taki sen ostrzega przed ofertami od nieznanych osób. Istnieje prawdopodobieństwo, że przez swoją lekkomyślność padniesz ofiarą oszustwa lub intrygi, która wpłynie bardzo negatywnie na Twoją reputację. Radzi się, żeby w pracy skupić się na obecnych celach i wstrzymać się z rozpoczynaniem nowych projektów.

Spotkanie Ewy w ogrodzie przepowiada wątpliwości i dylematy w życiu śniącego. W niedalekiej przyszłości pojawi się kusząca propozycja, która może być zbyt niemoralna, a nawet nielegalna. Zdrowy rozsądek i trzymanie się własnych zasad pozwoli Ci podjąć słuszną decyzję dzięki które unikniesz konfliktów z prawem.

Widzenie siebie w roli Ewy ostrzega przed fałszywymi ludźmi w Twoim życiu. Osoba u której często zasięgasz rady, wcale może nie życzyć Tobie jak najlepiej. Warto nie polegać za bardzo na opinii innych i kierować się własną intuicją.