Złoty piasek we śnie to symbol pozornej trwałości i niespełnionych zamierzeń. Jeśli śnił Ci się złoty piasek, to może to oznaczać zburzenie czegoś co miało być trwałe w Twoim życiu. W zależności od tego w jakim kontekście śnisz o złotym piasku, sen może dotyczyć sfery finansowej, zawodowej lub uczuciowej. Jeśli widzisz we śnie zamki zbudowane ze złotego piasku to może to być przestroga przed nieudanymi interesami, inwestycjami lub problemami w pracy ? może się okazać, że pozornie stabilna sytuacja zmieni się na gorsze powodując brak bezpieczeństwa finansowego. Zloty piasek we śnie może też dotycząc uczuć ? uważaj aby nie pokładać nadziei w osobie o zmiennych nastrojach i niestałej w uczuciach.

Złoty piasek może być idealnym symbolem tego ile naprawdę znaczą rzeczy materialne. Wyobraź sobie jak dużo jest na świecie pieniędzy.. Ile ludzie są w stanie zrobić rzeczy dla pieniędzy. A tak naprawdę to wszystko jest nic niewarte. Pieniądz to tylko papier, to my zrobiliśmy z niego nie wiadomo co. Równie dobrze walutą mógłby być piasek.. Wyobraź sobie, że równowartość 1 kg piasku to 1000 PLN. Nie ma sensu nadawać rzeczom niewyobrażalnie wielkiego znaczenia. To są tylko przedmioty.

Czy złoty piasek we śnie jest zapowiedzią bogactwa? Nie. Jak już można interpretować go jako wewnętrzną chęć, potrzebę posiadania bogactwa. Niemniej jednak również oznacza on długą drogę, która nas czeka do tego bogactwa. Skąd taka interpretacja? Byłeś kiedyś na wydmach? Na pustyni? Przypomnij sobie jak trudno chodzi się w piasku.. Jeszcze gdy jest on tak strasznie gorący. Jest to bardzo trudne. W wielu filmach stosuje się tułaczkę po pustyni jako formę tortury bez gwarancji, że gdziekolwiek dojdziesz. Tak samo jest w życiu, nigdy nie masz żadnej gwarancji. Możesz zostać w wygodnym, komfortowym miejscu, tam Ci się nic nie stanie, ale stamtąd również niczego nie uzyskasz. Natomiast możesz również wybrać trudną ścieżkę i do czegoś dojść.