O ile sny erotyczne są domeną mężczyzn, o tyle sny, w których pojawiają się uczucia (szczególnie zaś uczucie zakochania) zdarzają się najczęściej kobietom.

O czym świadczą sny z motywem zakochania się?

Jeśli śnią się one kobietom samotnym mogą być wyparciem odczuwanej samotności. Zapewne z dnia na Dzień staje się coraz bardziej uciążliwa i coraz bardziej nie do zniesienia. Jest oznaką potrzeby miłości oraz chęci odnalezienia swojej drugiej połówki.

Jeśli natomiast zdarzają się kobietom posiadającym już partnera, mogą być objawem frustracji wynikającej z niezadowolenia ze związku. Mogą tez być przejawem chęci zmiany partnera lub zmiany dotychczas prowadzonego stylu związku. Dotyczy to szczególnie snów, w których kobieta widzi uosobienie swojego ideału mężczyzny i zakochuje się w nim, a po przebudzeniu odczuwa poczucie winy.

Co może oznaczać zakochanie się w śnie u mężczyzny?

Zazwyczaj „zakochany” mężczyzna na tym najbardziej intensywnym etapie, tj. zauroczenia zakotwicza swoje myślenie w pewnym schemacie zachowywania swojej kobiety. Jest to ten etap w którym wszystko jest nowe, kobieta jest gotowa na większą ilość ustępstw itd. Często się zdarza, że po tej pierwsze fazie zauroczenia relacja się zmienia. Wszystko powoli zaczyna wracać do takiego „standardu”, wchodzi rutyna itd. Zatem jeśli jesteś już na tym etapie rutyny i we śnie wracasz do wspomnień, przyjemnych sytuacji i tych czasów „początkowych”.. Bardzo możliwe, że ta relacja już nie do końca Ci odpowiada.

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów. Przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go na swojej tablicy na Facebooku. Jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w komentarzu. Z każdym komentarzem się zapoznamy i jeśli bedziemy w stanie, to na pewno Ci odpowiemy. Zapoznaj się koniecznie z innymi interpretacjami na naszym portalu.