Symbol ukrytej, potężnej i nieopanowanej energii. Jest archetypowym symbolem Ja. Wybuch wulkanu zapowiada nieoczekiwane zmiany życiowe lub dramatyczną przemianę wewnętrzną, uwolnienie uczuć, które były dotąd blokowane. Sen taki to ostrzeżenie przed tłumieniem uczuć.

Wulkan symbolizuje wielkość i zarazem śmiertelne niebezpieczeństwo. W wielu przypadkach powinniśmy traktować taki sen jako ostrzeżenie, którego nie należy lekceważyć.

​​Jeśli w Twoim śnie pojawia się aktywny wulkan, oznacza to, że wkrótce będziesz musiał zwrócić się do ważnych osób i nie możesz znaleźć miejsca na ekscytację. Radzi się, aby w prawdziwym życiu przeczytać kilka wskazówek, jak czuć się pewniej w tłumie ludzi.

Jeśli we śnie widziałeś gotującą się lawę wypływającą z wulkanu, to w rzeczywistości powinieneś obawiać się globalnej katastrofy, która pociągnie za sobą wiele ludzkich ofiar. Śniłeś, że byli w stanie uciec przed lawą? Ofiary będą nieliczne, a konsekwencje tego incydentu zostaną szybko wyeliminowane.

Kobiety, które widziały w swoich nocnych snach jak wulkan eksploduje, a wulkaniczny popiół unosi się w powietrzu – radzi się potraktować ten sen jako ostrzeżenie przed nadejściem serii ciężkich konfliktów. Kłótnie będą się pojawiać z różnych powodów i w różnych porach. Staraj się lepiej kontrolować swoje emocje. Jeśli młodej dziewczynie śni się, że jest pokryta popiołem wulkanicznym, to w rzeczywistości jej egoizm przyniesie wiele problemów.

Czy śniłeś, że ziemia pokryta jest czarnym wulkanicznym piaskiem? Ciągłe doświadczenia i niepokoje w rezultacie mogą doprowadzić do najbardziej realnej depresji. Warto rozważyć udaniem się do psychologa bądź wzięciem kilka dni wolnego dla odpoczynku. Spacery na świeżym powietrzu oraz długie szczere rozmowy z bliskimi pomoże w uzyskaniu spokoju.

Jeśli śniłeś, że aktywny wulkan rozrzuca wszędzie lawę i nie ma sposobu, aby przed tym się ukryć, to powinieneś uważać, bo możesz ucierpieć z powodu ataków ze strony swojego szefa. Stałe napięcie niekorzystnie wpłynie na aktywność w pracy. Jeśli jest możliwe, to skorzystaj z urlopu w nadchodzących tygodniach.