Włosy są symbolem zarówno siły jak i prestiżu dlatego sen o włosach nawiązuje do tych dwóch przymiotów. Już w Biblii napotykamy postać Samsona, który charakteryzował się niebywałą siłą, której źródłem były jego długie włosy. Każdy kto chciał go pokonać musiał ściąć mu Włosy – inaczej Samson był niepokonany. Włosy jako symbol siły pojawiał się również we wczesnośredniowiecznych dynastiach rządzących na terenach Europy.

Jeśli więc śnią Ci się Długie włosy i to Ty jesteś ich właścicielem/właścicielką to znaczy, że jesteś silną osobą, która posiada zdolności przywódcze i umiejętność porywania tłumu za sobą. Osoby, które śnią o sobie z długimi, pięknymi włosami mają zazwyczaj chęć posiadania władzy i poczucia bycia szanowanym przez otaczających nas ludzi. Może być to spowodowane niską samooceną lub potrzebą posiadania większej władzy. Niestety takie sny czasami posiadają również osoby zakompleksione.

Inną symboliką charakteryzują się Włosy wyrwane. Jeśli śnią Ci się Włosy leżące na podłodze, lub człowiek, który wyrywa sobie Włosy z Głowy jest to Znak tragedii, która prawdopodobnie dotknęła Cię w ostatnim czasie. W wielu kulturach świata wyrywanie włosów następuje po najtragiczniejszych, najbardziej traumatycznych sytuacjach w życiu. Po stracie bliskiej osoby lub utracie honoru i godności. Jeżeli coś podobnego przytrafiło się Tobie, śniące Ci się Włosy są symbolem przeżytej traumy. Jeśli sny będą się powtarzać powinnaś/ powinieneś podjąć konkretne kroki w celu zniwelowania psychicznego uszczerbku który zaważył na Twoim poczuciu stabilności.

Trudno w to uwierzyć, ale każdy z nas na głowie posiada od stu do stu pięćdziesięciu tysięcy włosów. Dlatego też Włosy często symbolizują dobrobyt. Śniące Ci się włosy, szczególnie jeśli sen się powtarza mogą być przepowiednią zbliżającego się wydarzenia, które poprawi Twój stan majątkowy. Nie zapominaj jednak, że szczęściu trzeba pomóc – śledź więc uważnie wszystko co dzieje się wokół Ciebie. Szybko podjęta w odpowiednim czasie decyzja może doprowadzić do całkowitej odmiany Twojego życia.