Wersalka we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Kolejnym z motywów sennych może być wersalka. Na co dzień używamy jej przede wszystkim jako wygodnego siedziska dla kilku osób, jednak z powodzeniem może być również użytkowana jako łóżko. Meble codziennego użytku pojawiają się w naszych snach w różnych sytuacjach, a wpływ na ich obecność ma przede wszystkim to, że często z nich korzystamy. W zależności od sytuacji, meble te mogą mieć różną symbolikę. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie przykładowych snów o tej tematyce.

Co oznacza wersalka we śnie?

Wersalka to sentymentalny znak w naszych snach. Jej obecność w naszym śnie może wskazywać na to, że z utęsknieniem wspominamy swoje byłe miejsce zatrudnienia. Może to dotyczyć zarówno niedawnej pracy, jak i stanowiska zajmowanego przed laty. Z drugiej strony sama wersalka to także symbolika dobrobytu, szczęścia i spokojnej starości, ponieważ w naszym życiu zapewnia nam upragniony relaks. Pod tym kątem wersalka może nawiązywać także do erotycznych pragnień śpiącej osoby, a także do jej seksualności. Duże znaczenie ma to, kogo widzimy na kanapie i w jakiej sytuacji.

Co jeszcze może oznaczać widok wersalki we śnie?

Widok wersalki we śnie może sugerować także to, że jesteśmy przepracowani. W takich sytuacjach warto nieco zwolnić tempo życia i postawić na chwilę wytchnienia. Dobrze to zrobi naszej kondycji psychicznej i fizycznej, a także pozwoli na odbudowanie relacji z najbliższymi. Jeżeli siedzimy z kimś na kanapie, to może to sugerować nasze pragnienie bycia z tą osobą sam na sam, a nawet zbliżenia fizycznego. Samo siedzenie na kanapie, może być również zapowiedzią płomiennego flirtu, jednak bez większych zobowiązań.

Wersalka jako symbol senny w innych sytuacjach

Dużo bardziej negatywne znaczenie będzie miał sen, w którym spadamy z kanapy. Wówczas w naszym życiu mogą pojawić się nieoczekiwane kłopoty i problemy, które trudno będzie pokonać. Kupowanie kanapy w sklepie to znak, że wciąż czekamy na wielką miłość i doskwiera nam brak bliskiej osoby. Niszczenie kanapy to bezpośredni sygnał, że nasze zachowanie pozostawia wiele do życzenia, a popełniane błędy mogą długo oddziaływać na nasze życie. Oczywiście będzie to miało przykre konsekwencje. W takich sytuacjach warto się mieć na baczności i postępować zgodnie z zasadami etyki i dobrego wychowania. Nie powinniśmy robić innym tego, czego sami nie chcielibyśmy doświadczyć.