Wampiry we śnie symbolizują pojawienie się w Twoim życiu osób pozbawiających Cię energii. Nie na darmo ludzi, których obecność osłabia nas psychicznie a nawet czasami fizycznie nazywa się wampirami energetycznymi. Jeżeli we śnie pod postacią wampira widzisz znajomą Ci osobę to spodziewaj się, że wskutek swojego postępowania może Ona przysporzyć Ci zmartwień, spowodować, że Twoje myśli będą krążyć wokół problemów, nadwyręży Twoje poczucie pewności siebie lub po prostu zmęczy Cię na płaszczyźnie emocjonalnej. Wampiry we śnie często uosabiają członków naszej rodziny lub inne bardzo bliskie nam osoby, z którymi łączą nas ambiwalentne związki uczuciowe. Często są to osoby, które jednocześnie kochamy i nienawidzimy lub takie, które ranią nas działając w dobrej wierze. Wampir we śnie może na przykład utożsamiać toksycznego partnera lub nadopiekuńczych rodziców.

Miałeś sen, w którym udało Ci się zabić wampira? To może to oznaczać, że beznadziejna sprawa zbliża się powoli do sukcesu. Książka snów mówi, że to, co wydawało się niemożliwe wcześniej, nagle zostanie rozwiązane w najbardziej nieoczekiwany sposób. Wszyscy wokół, włącznie z Tobą, będą oszołomieni takim obrotem sprawy. Pokonasz przeszkodę wychodząc przy tym zwycięsko, co może poważnie wpłynąć na Twoje dalsze życie.

Jeżeli widziałeś we śnie wampira pijącego krew, to jest to jedna z niewielu pozytywnych interpretacji snów o wampirach. Sen zwiastuje wczesne rozwiązanie najbardziej palącego problemu, na przykład odzyskanie długu bądź pojednanie z osobą, która odgrywa ważną rolę w życiu. Jednak sukces, który taki sen zwiastuje nie wiąże się z ryzykiem osobiście dla Ciebie, lecz dla kogoś, kto jest Tobie bliski. Wszystko zależy od tego, kto jest mu potrzebny.

Wątek we śnie, w którym nieśmiertelny miał kontakt z krwią, może wiązać się z tymi następstwami. Możesz stać się ofiarą własnej pewności siebie i możesz stracić czujność, a wtedy Ty będziesz następną ofiarą.

Jeśli śniłeś, że to nie Ty zostałeś ugryziony przez wampira, ale inna osoba. W prawdziwym życiu będziesz w stanie zidentyfikować nieżyczliwych i zminimalizować szkody przez nich wyrządzone.