Upadek we śnie symbolizuje gwałtowną zmianę w zachowaniu człowieka, jego dotychczasowym życiu, niestety zazwyczaj nie jest to Zmiana na lepsze. Często sen o upadku pojawia się u osób, które dokonały czegoś złego lub boją się, że ich dotychczasowe zachowanie będzie miało groźne konsekwencje w przyszłości.

Upadek we śnie może też pojawiać się u osób niepewnych siebie, z niską samooceną. Wizja upadku jest dla nich podświadomym dowodem na to, że nie nadają się do niczego. Zazwyczaj takie osoby żyją w błędnym kole, które można przedstawić w następujący sposób – niska samoocena powoduje małą chęć do działania lub przekonanie, że wszystko co się zrobi pójdzie źle, owo przekonanie doprowadza do złego poziomu działania, co jeszcze nadziej obniża samoocenę. Dlatego też sen o upadku może pojawiać się u takich osób i wskazywać na depresyjny nastrój, w którym aktualnie się znajdują.

Niektórzy również interpretują upadek jako utratę statusu społecznego.

Praca vs życie prywatne

Niektóre interpretacje mówią również o tym, że osoby, które doszły do czegoś w nie do końca uczciwy sposób. Mowa tu o zdobyciu pracy w nieuczciwy sposób, zagarnięcie komuś partnera lub partnerki, awansu itp. Mogą w taki sposób okazywać strach przed utratą. W przypadku pracy może to być wykrycie oszustwa lub niewłaściwego zachowania celem osiągnięcia awansu. Osoba śniąca może obawiać się tego, że gdyby szła po szczeblach kariery w standardowym tempie – tak jak jej współpracownicy – mogłaby nigdy nie dojść tam gdzie w obecnej chwili się znajduje.

Pozostań z nami w kontakcie

Zainteresowała Cie tematyka naszego artykułu? Udostępnij nasz artykuł na swoim facebooku używając ikonek społecznościowych. Jeśli masz jakieś pytania daj nam znać w komentarzu, postaramy sie odpowiedzieć na wszystkie pytania w miarę możliwości. Jeśli nie udało Ci się odnaleźć odpowiedzi na mierżące Cie pytania, spróbuj skorzystać z naszej wyszukiwarki artykułów. Znajduje się ona w prawym górnym rogu naszego serwisu.