Sen o duszeniu się podobnie jak sen o topieniu się, może odzwierciedlać często głębokie problemy emocjonalne lub nawet depresję.

Co symbolizuje motyw duszenia się we śnie?

Zdecydowanie symbolizuje trudności w radzeniu sobie z własnymi uczuciami i emocjami. Przytrafia się osobom, które przeżywają rozstanie, utratę pracy lub inną poważna zmianę w życiu, z którą nie potrafią się pogodzić. Osoba, która często dusi się we śnie, powinna zastanowić się czy jej problemy nie są na tyle poważne, że powinna poszukać wsparcia i pomocy, ponieważ przedłużające poczucie bezsilności i pozostawanie w stanie beznadziei może prowadzić do poważnej depresji.

Często boimy się skorzystać z pomocy specjalisty. Ten lęk nie dotyczy tylko psychologów lub psychiatrów, ale również innych. Specjaliści, którzy cieszyć się mogą wyjątkowym lękiem u pacjentów na pewno są dentyści. Niestety zazwyczaj okazuje się, że ten strach jedynie wprowadza nas w jeszcze większe problemy. Np. ząb, który mógłby zostać wyleczony borowaniem, przez to, że baliśmy się iść do dentysty może zmusić lekarza do wyrwania go, co jest jeszcze gorsze niż borowanie. Tak samo jest z dolegliwościami w środku naszej głowy. Jeśli dzieje się coś z czym nie możemy sobie poradzić trzeba pomyśleć o pomocy specjalisty.

O czym jeszcze mogą świadczyć sny o duszeniu się?

Sny w których śnimy o duszeniu mogą być istnym horrorem. Niektórym świeżo upieczonym matkom śni się czasami, że coś się dzieje ich dzieciom, a one nie mogą z tym nic zrobić. Taki sen nie tylko można nazwać horrorem, ale wręcz torturą.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł udostępnij go na swoim Facebooku, żeby większa ilość osób mogła się z nim zapoznać. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania do tematyki tego wpisu daj nam znać w komentarzu. Natomiast jeśli interpretacje w tym wpisie nie pasują do Twojego snu, skorzystaj z wyszukiwarki interpretacji. Znajduje się ona w prawym górnym rogu naszego serwisu. Wystarczy wpisać element, uczucie lub zachowanie, które pojawia się w Twoim śnie. Na pewno odnajdziesz wiele różnych interpretacji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć swój sen.