Sen o tłumie może mieć kilka znaczeń w zależności od kontekstu. Śni ci się, że poruszasz się w tłumie lub giniesz w tłumie? To może to oznaczać utratę twojego indywidualizmu i odrębności. Z jednej strony czujesz bezpieczeństwo związane z funkcjonowanie jako część większej społeczności a z drugiej nie spełniasz się w swoim dążeniu do indywidualizmu.

Widok tłumu w marzeniu sennym – znaczenie

Jeśli obecność tłumu we śnie wiąże się z przykrymi odczuciami – takimi jak przytłoczenie, uczucie zagubienia, trudność z wydostaniem się z tłumu lub bycie ocenianym, karanym i osądzanym przez Tłum to być może obawiasz się braku akceptacji społecznej. Takie sny często przytrafiają się osobom, które działają pod presją, dokonują wyborów po to aby uszczęśliwić innych lub nie potrafią odmówić. Z jednej strony śniący chciałby podjąć indywidualną decyzję a drugie strony nie chce rozczarować lub brak mu odwagi. Rosnąca w nim frustracja powoduje poczucie przytłoczenia i chęć ucieczki od trudnej sytuacji.

Okazuje się, że znaczenie ma również sam tłum, to znaczy czy jest to tłum ludzi biorących udział w strajku? Tłum ludzi biorący udział w wspólnej modlitwie? Czy może tłum ludzi w klubie?

Co jeszcze oznacza symbol tłumu wg sennika?

Jeśli w Twoim śnie tłum ludzi bierze udział w strajku, bardzo możliwe, że wewnętrznie nie zgadzasz się z czymś, co obecnie dzieje się w Twoim życiu. Często strajki są ostatnią deską ratunku grupy ludzi, która w desperacji oczekuje zmiany czegoś. Bardzo możliwe, ze Twoje wewnętrzne „JA” nie wyraża na coś zgody i domaga się jakiejś zmiany.

Jeśli widzisz w śnie tłum ludzi biorących udział w wspólnej modlitwie, bardzo możliwe, że jesteś w trakcie podejmowania ważnej decyzji, która będzie miała duży wpływ na Ciebie oraz Twoich bliskich. Możesz jednak nie być do końca pewny tej decyzji i potrzebujesz wsparcia swoich bliskich. Wsparcia oraz wiary swojego otoczenia

Tłum w klubie / na imprezie może oznaczać po prostu chęć zabawy 🙂 Zastanów się czy nie brakuje Ci w życiu dodatkowej rozrywki.