Najczęściej sen o talerzu wróży wizytę rodziny lub przyjaciół. Jeśli masz ją już w planach, możesz być pewien, że wszystko potoczy się po Twojej myśli, a Goście będą zadowoleni. Jeśli natomiast niczego takiego nie planowałeś, być może najwyższy Czas to zrobić. Talerz we śnie podpowiada, że warto dokładać starań by relacje z najważniejszymi dla nas osobami układały się pomyślnie.

Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy wiele relacji przeniosło się do świata online te spotkania są tak ważne. Żyjemy w świecie w którym ciągle gdzieś biegniemy. Ciągle się śpieszymy. Z najbliższą rodziną udaje nam się spotkać raz na jakiś czas. A w gorszych przypadkach tylko przy okazji różnego rodzaju uroczystościach typu ślub, chrzty czy pogrzeby.

Czy jest to dobre? Oczywiście, że nie. Relacje międzyludzkie są czymś bardzo ważnym, a w dobie internetu zanikają one lub są ograniczane do minimum. Niestety są na to również badania, że internet nas rozleniwił i dodatkowo pozornie pomaga utrzymywać relacje. Nie można nazwać bliską relacją zadawanych pytań w stylu “co tam” raz na jakiś czas. A niestety do tego właśnie dzisiaj się to sprowadza.

Talerz we śnie – tak jak już wspomniano w pierwszym akapicie – jest czymś co powinno się interpretować jako wewnętrzną potrzebę utrzymywania relacji z bliskimi. Może być tu mowa zarówno o najbliższej rodzinie, dziewczynie, znajomych czy przyjacielu. Najwyraźniej Twoja podświadomość potrzebuje takich własnie spotkań podczas których będziesz mógł spokojnie zjeść coś pysznego – bo przecież nawet Ci, którzy ponoć są zajęci 24/7 też muszą jeść. Do tego oprócz smacznego posiłku porozmawiasz z kimś, kto jest Ci bliski, kto chce dla Ciebie dobrze.

Naprawdę, jeśli chwilę się zastanowisz, sam zdasz sobie sprawę z tego, że jesteś w stanie wyciągnąć czas w swoim dniu na odrobinę interakcji z Twoimi bliskimi. Każdy ma tyle samo czasu podczas dnia. Dla każdego są to 24 godziny, lub jak kto woli 1440 minut. To tylko od Ciebie zależy jak je wykorzystasz.