Śmiecie we śnie mogą być odbiciem tego, czego chcesz się pozbyć ze swojego życia. Jeśli więc śnią Ci się Góry śmieci, które wyraźnie Ci przeszkadzają to prawdopodobnie masz przed sobą wiele zmian w życiu, które będą wymagać Twojego wysiłku i zaangażowania.

Jeśli we śnie widzisz śmiecie w swoim domu, to znaczy, że Twoje życie osobiste wymaga oczyszczenia a stosunki z najbliższymi poprawy. Dla niektórych może to oznaczać rodzinne kłótnie i zamieszanie między domownikami. Napięta atmosfera w domu jest napięta do granic możliwości, powodując dyskomfort i wprowadzać w depresję.

Jeśli śnisz o tym, że podrzucasz śmiecie innym lub ktoś podrzuca śmiecie Tobie, spodziewaj się problemu, który będzie Ciebie dotyczyć, ale nikt nie będzie chciał go rozwiązywać.

Ludzie, którzy mieli okazję zobaczyć śmieci we śnie, powinni mniej mówić o sobie i swoim życiu innym, ponieważ wszystkie informacje mogą zostać wykorzystane przeciwko śniącemu. Staraj się również nie zdradzać wszystkich swoich sekretów swoim najbliższym oraz przyjaciołom. W większości przypadków może to być źródło dalszych plotek i nieporozumień.

Grzebanie na wysypisku może być symbolem poprawienia się sytuacji finansowej w prawdziwym życiu. Być może otrzymasz awans lub pozyskasz nowego klienta.

Dla przedsiębiorców niekiedy jest to znak, że teraz jest najlepszy moment na realizację swoich planów biznesowych. Widząc dużo śmieci w śmietniku, sen zwiastuje pojawienie się nowych źródeł dochodów. Twoje inwestycje przyniosą wreszcie zysk.

Dla kobiety taki sen może oznaczać kłopoty ze swoim ukochanym. Być może nie jesteś zadowolona ze swojego partnera i myślisz nad zakończeniem związku. Dla młodych kobiet w szczególności może to wskazywać na gotowość do nowego związku, który będzie znacznie lepszy od poprzednich. Śmieci we śnie dla Ciebie znaczą, że przeanalizowałaś swoje błędy i wyciągnęłaś z nich odpowiednie wnioski.

Inna interpretacja traktuje śmieci jako wskazówkę, że dana osoba bardzo źle radzi sobie z własnymi sprawami, zarówno w domu, jak i w pracy.