Słyszeć Echo we śnie – smutek i nostalgia. Często osoby, którym śni się, że przemierzają Las i słyszą echo, mają skłonność do depresji i popadania w smutek. Są tak skoncentrowane na swoim żalu, że nie zważają na otaczający je świat, smutki i radości dnia codziennego ani na innych ludzi. Dopóki nie wyrwą się z tego impasu, ich zła passa będzie trwać i działać jak kula śnieżna – swoimi smutkami będą przyciągać kolejne smutki i złe zdarzenia, które mogą się skumulować i przerodzić w poważne problemy.

Dla niektórych taki sen jest oznaką, że wkrótce przyjdzie Ci się zmierzyć z konsekwencją własnych snów. Dla jednych będzie to dobry bądź zły znak. Jeśli darzyłeś kogoś zaufaniem i wypowiadałeś się w miłych słowach o danej osobie, to czeka Cię spokój i dobrobyt. Krytyczne słowa w stosunku do drugiej osoby może przynieść Ci wiele zmartwień oraz trosk.

Sen, w którym słyszałeś echo będąc w lesie może sugerować smutek oraz depresję. Przygotuj się na ciężkie chwilę i uzbrój się w cierpliwość. Należy pamiętać, że nie jesteś sam na tym świecie i są ludzie gotowi Tobie pomóc. Nie bój się poprosić o pomoc swoich bliskich oraz znajomych, bo są w stanie oni pomóc. Warto także skorzystać z pomocy psychologa, szczególnie jeśli depresja towarzyszy Ci bardzo długo.

Echo we śnie może także symbolizować, że wkrótce coś przyjdzie z opóźnieniem. Może być to zarówno premia w pracy lub długo oczekiwana decyzja, na którą czekasz. Dla niektórych taki sen może być znakiem odnowienia dawnych znajomości. W Twoim życiu wkrótce może pojawić się osoba, z którą długo nie rozmawiałeś, a odnowienie waszych relacji przyniesie pozytywny skutki dla was obu.

Słyszeć własne echo w górach może być pozytywnym znakiem. Taki sen wskazuje na pokonywanie własnych słabości i skuteczne dążenie do celu. Nie boisz się wyzwań i jesteś w stanie działać nieważne od okoliczności.