Ścieżka we śnie symbolizuje wybory i decyzje. Jeśli śniła Ci się ścieżka to znaczy, że staniesz przed wyborem dalszej drogi życiowej, ustalisz co jest dla Ciebie najważniejsze i do czego chcesz dążyć. Jeśli będziesz się trzymać konsekwentnie obranej przez siebie ścieżki Uda Ci się osiągnąć cele.

Sennik wprost interpretuje sen w którym śniący ścieżką w jakimś celu jako bezpośrednią analogię do życia. Mowa tu o ścieżce jako drodze do osiągnięcia życiowego celu.

Jeśli we śnie nie mogłeś odnaleźć swojej ścieżce, bardzo możliwe, że masz problem z odnalezieniem sensu swojego życia. Możliwe, że po prostu błądzisz, nie wiesz na co się zdecydować. Nie wiesz co chcesz robić w swoim życiu, co masz osiągnąć. W takiej sytuacji sennik radzi skontaktowanie się z kimś, kto jest Ci bliski. Może być to ktoś z najbliższej rodziny lub przyjaciel. Musi to być kto, kto Cie zna oraz komu możesz powierzyć swoje sekrety.

Sama ścieżka we śnie może mieć tysiące znaczeń. Samą ścieżkę można również interpretować jako pewnego rodzaju proces. Wyobraź sobie, że masz cel, np. wybudowanie domu za 5 lat. Wszystko co się składa na zebranie pieniędzy, zakup działki oraz materiałów, wybudowanie itd. to jest właśnie ta ścieżka. Sen w której widzisz długą ścieżkę przed sobą można interpretować jako cel, który wydaje się być ponad Twoje możliwości. Możliwe, że się najzwyczajniej w świecie obawiasz tego, że pomimo starań polegniesz.

Taki sen można zinterpretować na wiele sposobów. Oczywiście jak to zwykle w życiu bywa, można pójść na skróty lub nieco bardziej zagłębić się w temat. Stać na rozdrożu w życiu może każdy. Starsza pani, prezydent, a nawet małe dziecko. Bez wątpienia każdy zmierza się w swoim życiu z mniejszymi oraz większymi wyzwaniami. Stanie na rozdrożu mówi wprost o tym, że już teraz musimy zdecydować się na któryś kierunek. Zazwyczaj niestety nie ma odwrotu. Nie uda się powróć na start i wybrać innej ścieżki.