Sen o samochodzie jest oznaką dobrobytu i śni się osobom pragnącym pełnej stabilizacji w sferze finansowej. Samochód we śnie symbolizuje sukces zawodowy. Sen o samochodzie może więc pojawiać się u osób, które do tego sukcesu dążą lecz z jakichś powodów wciąż go nie osiągają w wyniku czego w ich życiu pojawia się zjawisko frustracji. Frustracja oznacza niezaspokojoną potrzebę (w tym przypadku potrzebę finansowej stabilizacji i sukcesu zawodowego) – im większa frustracja tym większe ryzyko popadnięcia w depresję lub agresywnego, wrogiego nastawienia wobec bliskich osób.

Samochód we śnie jest też oznaką chęci prowadzenia szybkiego, ryzykownego trybu życia.
Sen o samochodzie przytrafia się najczęściej mężczyznom skłonnym do zachowań ryzykownych, uprawiającym sporty ekstremalne, towarzyskim i nie lubiącym spędzać większej części dnia w domu. Sen o samochodzie może oznaczać chęć podjęcia wzmożonego wysiłku lub jeszcze większego przyspieszenia trybu życia. Należy być jednak ostrożnym w podejmowaniu takich działań – sporty ekstremalne są wciągające, jednak bardzo niebezpieczne dla zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Sen z ciężarówką symbolizuje, że w prawdziwym życiu jest obciążony obowiązkami w pracy i życiu osobistym. Ten typ samochodu wskazuje na trudności w nadchodzącej działalności lub relacji.

Prowadzisz wymarzony samochód z dużą prędkością – sprawy w prawdziwym życiu będą się przeciągać.

We śnie widziałeś silnik samochodu lub słyszałeś czyjąś rozmowę na ten temat – przygotowujesz się do zakupu własnego samochodu. Jeśli pojazd był nowy i w świetnym stanie, to Twój zakupiony samochód również będzie wysokiej jakości i drogi.

Dla Kobiet

Dla kobiet wycieczka samochodowa, to zapowiedź wszelkich przyjemnych rzeczy w prawdziwym życiu, jednak mogą one przynieść poważne zmiany.

Weź udział w wypadku samochodowym we śnie – przeżyjesz szybką przygodę, która przyniesie kłopoty. Gdyby uniknięto wypadku, śniący uniknie konfliktu z nieprzyjemnymi osobami.

Jeśli śniło Ci się, że holujesz inny samochód, to będziesz martwić się z powodu niezaspokojonych potrzeb.

Poruszanie się samochodem we śnie może symbolizować troskę i opinie innych ludzi. Korek we śnie jest symbolem rozczarowania, którego doświadczasz w prawdziwym życiu.