Pusty Dom we śnie zwiastuje niemiłe zaskoczenie i rozczarowanie. Jeśli śniło Ci się, że wchodzisz do pustego domu to spodziewaj się, że możesz Znaleźć się w niekorzystnej dla Ciebie sytuacji spowodowanej brakiem lojalności osób z Twojego otoczenia – znajomych, współpracowników czy dalszej rodziny.

Pusty dom może również być nawiązaniem do tęsknoty. Zdarza się tak czasami, że siedzimy w pustym domu, a chcielibyśmy się do kogoś odezwać. Niestety nikogo tam oprócz nas nie ma.

Zatem jeśli śniłeś o tym, że siedzisz w pustym domu, możliwe, ze w prawdziwym życiu za kimś po prostu tęsknisz. Może być tak, że niedawno straciłeś kogoś. Najprawdopodobniej chodzi tu o zakończenie związku, znajomości, a nie o śmierć. Pusty dom zazwyczaj jest de facto pusty, tylko przez jakiś czas. Jest to znak, że wewnętrznie, chciałbyś naprawić całą sytuację. Chciałbyś żeby wszystko wróciło do stanu quo ante.

Śnienie o pustym domu, może również nawiązywać do potrzeby ustatkowania się. Niestety w dzisiejszych czasach, większość ludzi ciągle biega za pieniędzmi, pracą, karierą. Na studiach myślimy “to jeszcze za wcześnie”. Po studiach robimy wszystko, żeby znaleźć dobrą pracę. Tam marnujemy masę czasu na tym żeby zdobyć jakieś stanowisko, awans, podwyżkę. Po jakimś czasie zdajemy sobie sprawę z tego, że owszem, mamy pracę, która daje nam satysfakcje. Niestety po tej pracy, wracamy do pustego domu. Nikogo tam oprócz nas nie ma, nie mamy z kim się dzielić naszymi sukcesami. Prawda jest taka, że im później tym trudniej znaleźć partnera. Dlatego właśnie może się przyśnić taki sen o pustym domu.

W takim przypadku, należy rozważyć, czego nam brakuje w naszym życiu. Może być to stały partner / partnerka. Może być to dziecko. Wielu rzeczy może brakować. Każdy jest inny i innych rzeczy w swoim życiu potrzebuje.

W tym śnie, bardzo ważna jest analiza tego, co pokazało się we śnie. Następnie weź pod uwagę co się dzieje w Twoim prawdziwym życiu.