Przeprowadzać się we śnie – zapowiedź zmian. Sen o przeprowadzce może być projekcją niezadowolenia z dotychczasowych relacji z najbliższymi osobami i być wyrazem chęci zmiany otoczenia. Przeprowadzka we śnie może dotyczyć szczególnie osób, które odczuwają rosnącą niechęć i zmęczenie, a które źródło tych odczuć przypisują niesatysfakcjonującym znajomościom z różnymi osobami.

Jeśli natomiast śni się Tobie przeprowadzka z własnego domu, sen ów symbolizuje chęć zmiany miejsca zamieszkania. Dotyczy to szczególnie osób, które wciąż żyją z rodzicami, a których aktualnie głównym celem jest usamodzielnienie się. Dotyczy to również młodych małżeństw, które nie zdołały jeszcze „uwić własnego gniazda”.

Sen o przeprowadzce jest przede wszystkim symbolem tkwiącej w człowieku chęci zmiany czegoś w swoim życiu, która pojawia się raz na jakiś Czas i która może po pewnym czasie ustąpić, ale równie dobrze się nasilić. Należy więc przy dużej częstotliwości takich snów dobrze zastanowić się czego owe zmiany miałyby dotyczyć.

Przeprowadzka do mieszkania z nowymi i pięknymi meblami zwiastuje przyjemne zmiany. Jeśli pokój we śnie jest zaniedbany i brudny – powinieneś przygotować się na najgorsze. Warto pamiętać, że taki sen jest odzwierciedleniem bieżących spraw i problemów, dlatego takie sny nie będą miały większego sensu dla osób, którzy rzeczywiście są w trakcie przeprowadzki.

Sen o przeprowadzce do innego mieszkania poprzez wymianę mówi o podświadomym pragnieniu zmiany pracy lub partnerów. Wszystko co teraz posiadasz z jakichkolwiek powodów Tobie nie pasuje. Przeprowadzka do innego miasta również oznacza zmianę. Co więcej, jeśli ulice w nowym miejscu są piękne, jasne i czyste, sen zwiastuje sukces i szczęście. Jeśli miasto jest w złym stanie oraz zaniedbane  – ostrzeżenie przed możliwymi problemami. Szerokie ulice są interpretowane jako duże możliwości, podczas gdy małe, wąskie drogi we śnie ostrzegają, że Twoje wybory w rzeczywistości zostaną ograniczone.

Przeprowadzka do innego kraju to dobry sen. Może to oznaczać rozwiązanie obecnych problemów, rozwój zawodowy i przyszłe podróże. Im bogatszy kraj widziany we śnie, tym korzystniejsze warunki mogą czekać na Ciebie w najbliższej przyszłości.