Pamiętniki we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Wśród symboli sennych pojawiają się m.in. pamiętniki. Widoczne mogą być w różnych sytuacjach, a nawet najmniejszy detal wpłynie na ostateczną interpretację marzenia sennego z tym symbolem. Pamiętniki mogą pojawiać się w snach każdego z nas i należą do tych symboli, które widzimy z dość wysoką częstotliwością. W tym tekście przygotowaliśmy zestawienie najczęściej pojawiających się snów o tej tematyce. Zapraszamy do lektury.

Pamiętnik – ogólne znaczenie w snach

Pamiętnik jako symbol senny nawiązuje do tego, że śpiąca osoba skrywa jakieś tajemnice lub posiada ukryte marzenia i skrywane wspomnienia. Z reguły ten sen wskazuje na właściwy moment do tego, aby zwolnić w swoim życiu i jeszcze raz zweryfikować swoje cele i plany. Być może mierzyliśmy zbyt wysoko, a nasze możliwości się niższe? A może sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie i powinniśmy mierzyć wyżej? Niezbędne jest także zweryfikowanie prawdziwości swoich uczuć oraz tego, kim otaczamy się na co dzień. Dokładne znaczenie snów będzie różnić się w zależności od tego, w jakim kontekście będziemy widzieć w nich pamiętniki.

Najczęstsze motywy senne z pamiętnikiem

Jeżeli w śnie jesteśmy w posiadaniu pamiętnika, to wciąż poszukujemy swojego miejsca na ziemi. Być może te, w którym aktualnie jesteśmy, nie spełnia naszych oczekiwań i wymagań. Dotyczy to nie tylko lokalizacji geograficznej, ale także miejsca w hierarchii zawodowej. Pisanie pamiętnika to chęć podzielenia się z innymi swoimi uczuciami ze światem lub też chęć ukrycia swoich tajemnic przed innymi. Motyw ten odnosi się także do miłych chwil, które spotkają nas w niedalekiej przyszłości.

 

W trakcie snu możemy czytać pamiętnik. Jeżeli czytamy własny, to może to nawiązywać do prób zmienienia swoje przeszłości lub przeinaczania wybranych faktów z niej. Robimy to tylko po to, aby komuś zaimponować, jednak jest to bardzo krótkowzroczne. Gdy czytamy czyjś pamiętnik, to chcemy zdobyć o niej więcej informacji, a niektóre mogą być dla nas bardzo zaskakujące.

Jak jeszcze pamiętnik pojawia się w snach?

Czytanie naszego pamiętnika przez inną osobę to skrywanie tajemnic lub posiadanie wstydliwych tajemnic. Kupowanie pamiętnika w trakcie snu to rozpoczęcie nowego etapu w życiu, a sen może odnosić się do różnych obszarów naszej codzienności. Każdy sen z pamiętnikiem będzie nawiązywał do czegoś innego, dlatego warto dokładnie zapamiętać jego retorykę, a następnie pokusić się o interpretację.