Sen o nagrodzie lub otrzymywaniu Nagrody może zwiastować rozczarowanie. Jeżeli jest coś na co czekasz a śniło Ci się, że dostajesz jakaś nagrodę to bądź ostrożny w budowaniu oczekiwań – nie obiecuj sobie zbyt wiele ponieważ możesz doznać bolesnego zawodu. Natomiast jeśli ostrożnie będziesz podchodzić to oczekiwań to możesz zostać bardzo miło zaskoczony. Sen o nagrodzie inspiruje do realistycznego spojrzenia na życie i ostrzega przed bujaniem w obłokach.

Śniłeś o otrzymaniu nagrody za coś co zrobiłeś? Na pewno jest to coś co nie tylko jest przyjemne, ale i daje motywację do działania. Nawet w prawdziwym życiu. O jakich nagrodach mogłeś śnić?

  • Zwycięstwo w wszelkiego rodzaju dyscyplinach sportowych
  • Wykonanie pracy za którą zostaniesz nagrodzony na przykład awansu
    Odkładałeś pieniądze przez długi czas, dzięki czemu możesz kupić wymarzony samochód
  • Osiągnięcie własnego celu, który sam w sobie jest nagrodą
  • Zdobycie dużego zlecenia, którego wynagrodzenie będzie dużą nagrodą dla Ciebie

Dla wielu osób sam etap pracowania nad zdobywaniem swojego celu, który prowadzi do otrzymania nagrody też jest czymś przyjemnym. Owszem nie na początku, ale po jakimś czasie ludzie do tego się przyzwyczajają i nawet mogą zacząć to lubić. Szczególnie osoby, które osiągnęły sukces w biznesie dzielą się takimi przemyśleniami, że dla nich zbudowanie firmy wartej setki tysięcy, a czasami miliony to nie jest coś fajnego, dla nich droga budowania tego biznesu jest największą przyjemnością. Zastanów się czy miałeś kiedyś w życiu coś co ciągle robiłeś tak samo. Powtarzałeś to kilka razy w tygodniu lub co dziennie. Czy podobało Ci się to?

Mówi się o tym, że życie jest związane z cierpieniem. Ponoć nieważne jaką drogą się pójdzie, i tak na jakimś etapie w końcu czeka nas cierpienie. Czy zatem nie warto z głową planować swoje cele i marzenia, swoją drogę w życiu żeby cierpieć według własnych zasad? Bądź Panem / Panią swojego życia.