Obłok we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Obłok we śnie to zapowiedź romansu, zauroczenia, które może zakończyć się rozczarowaniem.

Bardzo często mówi się, że ktoś buja w obłokach, czyli jest marzycielem. Z drugiej strony obłoki są również bardzo ważnym symbolem naszych snów, dlatego warto zapamiętać w jakim kontekście były widoczne w trakcie sennego marzenia. Pozwoli to odpowiednio zinterpretować sen, w którym bardzo często możemy widzieć swoją przeszłość lub próbować zrozumieć przyszłość. Choć do tej pory naukowo nie udowodniono znaczenia snów, to jednak coś w tym jest i liczne grono osób w nie wierzy. Sprawdźcie, co oznaczają obłoki w Waszych snach.

Delikatne obłoki i jasne niebo – znaczenie snu

Może nam się przyśnić jasne niebo i delikatne obłoki, które będą kojąco działały na nasze samopoczucie. Symbolika takiego snu to zapowiedź spokoju i pięknych chwil, o których często marzymy. Jeżeli ktoś o czymś marzy lub dąży do jakiegoś celu, to jasne obłoki w snach mogą zwiastować spełnienie tych marzeń oraz pomyślną realizację planów. Jeżeli dodatkowo spacerujecie w śnie wśród obłoków, to może to być przepowiednia bardzo miło spędzonego czasu w gronie przyjaciół lub rodziny. Sny takie mogą się pojawiać również po spotkaniach z przyjaciółmi, na których bardzo dobrze się bawiliśmy.

Zachmurzone niebo w snach

Poza jasnym i spokojnym niebem, mogą nam się również przyśnić ciemne lub burzowe obłoki. Zachmurzone niebo w snach może być zapowiedzią pojawiających się w życiu komplikacji. Mogą one dotyczyć zarówno życia prywatnego i zawodowego. W związku z tym warto dokładnie zapamiętać odcienie obłoków, które nam się przyśnią oraz kształt chmur. Ciężkie i burzowe chmury mogą symbolizować również trudne dni przed nami, gdy na nasze barki spadnie wiele trosk i zmartwień. W związku z tym warto wówczas wystrzegać się ryzykownych lub ważnych decyzji. Towarzystwo ciemnych chmur w naszym śnie może również być pewnym ostrzeżeniem przed tym, by nie brać na siebie zbyt dużej odpowiedzialności, ponieważ pojawiające się komplikacje mogą uniemożliwić nam realizację celów. W związku z tym po takich snach, lepiej nie brać na barki dodatkowych zadań w pracy.

Jaka jeszcze może być symbolika obłoków w snach?

W naszych snach mogą pojawiać się również puszyste i białe chmury. To bardzo dobra oznaka. Jeżeli przed nami duże wyzwania lub problemy, z którymi borykamy się od dłuższego czasu, to sen z puszystymi, białymi chmurami będzie dobrym znakiem. Może oznaczać to, że bardzo szybko rozwiążemy problemy i ustabilizujemy swoje życie. To najpopularniejsze znaczenie snów z obłokami.