Sen o nagrobku to oraz naszych lęków związanych ze śmiercią.

Sen z nagrobkiem jako ważna przestroga

Nagrobek jest symbolem śmierci, w kulturze i życiu codziennym przywoływany jest w celu uświadomienia i ukazania jak strasznym i nieodwołalnym wydarzeniem jest zakończenie ludzkiego życia. Nagrobek pojawiający się we śnie jest więc przede wszystkim wyparciem naszego strachu przed śmiercią, ale również naszych obaw i niepewności o to, co dzieje się po śmierci. Sen o nagrobku może się pojawiać u osób, które ostatnio w sposób szczególny otarły się o doświadczenie śmierci, co wywołało w nich strach, który pojawia się również w snach.

Nagrobek może też pojawiać się w snach osób przezywających lęki, które występują już od dłuższego czasu i nie chcą ustąpić. Lęki te mogą dotyczyć wielu spraw, związek jednak są najczęściej z życiem osobistym i wewnętrznej danej osoby.

Kiedy zdarzy Ci się zobaczyć swój nagrobek we śnie, zwróć uwagę na jego wygląd. Opuszczony grób uosabia poczucie osamotnienia i rozpaczy. Natomiast zadbany wskazuje, że ​​ci, którzy o ciebie troszczą się, dadzą niespodziewane wakacje.

Inne sny z nagrobkiem i ich znaczenie

Za wyjątkowo niekorzystny znak uważa się zniszczone groby i zniszczone krzyże . To zwiastun wstydu i upadku. Jeśli uda ci się złapać wandali na miejscu zbrodni, sen mówi, że układ nerwowy śpiącego znajduje się w stanie krytycznym. Być może powinieneś wziąć kilka dni odpoczynku od pracy i obowiązków.

Jeśli zdarzy się, że zobaczysz swój nagrobek we śnie, oświetlony blaskiem, w najbliższej przyszłości usłyszysz wieści, które przyniosą znaczną pociechę.

Ten, który śni o nagrobku, w rzeczywistości gorzko żali się z nie zrealizowanych planów i utraconych szans. Także żałuje, że nie zawsze traktował jak należy tych, którzy są mu bliscy.

Nagrobek bez imienia wskazuje na nadmierne przywiązanie do przeszłości, która od dawna stanowi obciążenie dla śniącego. Niemniej jednak nie chce go rozerwać na części.
Jeśli śniłeś o tym, jak czytasz inskrypcje na nagrobku, sennik zwiastuje, że będziesz mieć nowych przyjaciół.