Według sennika online sen o miesiączce może mieć kilka interpretacji w zależności od tego jakie niesie ze sobą przesłanie.

Znaczenie snu z motywem miesiączki

Miesiączka będąc tak ważnym elementem kobiecości i kobiecego życia ma również ogromne znaczenie symboliczne we śnie. Dlatego sen o miesiączce przede wszystkim odnosi się do kobiecości i do kobiecego świata. Często niedostępnego i niezrozumiałego dla mężczyzn. Miesiączka jest również końcem cyklu miesięcznego, który wiele mówi o płodności kobiety. Określa ją jako potencjalną matkę. Tak więc Miesiączka będąc tak ważnym elementem kobiecości najczęściej pojawia się we kobiecych snach.

Pierwsze znaczenie snu o miesiączce według sennika online to metafora do kobiecości i możliwości poczęcia dziecka. Kobieta, która śni o tym że ma miesiączkę jest podświadomie gotowa na Dziecko i ma predyspozycje by być wspaniałą matką. Sen o miesiączce w tym wypadku również odnosi się do cech kobiecych. Mogą w najbliższym czasie silniej prezentować się w jej usposobieniu. Kobieta śniąca o miesiączce może być bardziej opiekuńcza, empatyczna, cierpliwa, wrażliwa, uczuciowa i emocjonalnie nastawiona do świata.

Przykładowe interpretacje marzeń sennych z motywem miesiączki

Według sennika online miesiączka, jako domena kobiet i symbol płodności jest manifestacją kobiecej siły. Sen o miesiączce może być domeną kobiety odnajdujące siłę w swojej kobiecości, zdającej sobie sprawę, że to kobiety dają życie, wychowują dzieci. Wiedzą, że matka to symbol największej miłości i mocy sprawczej. Dlatego też Miesiączka to symbol kobiety świadomej, spełnionej i emanującej kobiecością.
Sennik online wyróżnia również inną symbolikę snu o miesiączce. Miesiączka jako uwieńczenie cyklu, w którym nie doszło do poczęcia może odnosić się do wybaczenia i oczyszczenia. Cykl miesięczny jest tu pewnego rodzaju metaforą do związku emocjonalnego – najpierw rodzi się uczucie i Nadzieja na stworzenie czegoś wspaniałego, a kiedy nie udaje się osiągnąć celu następuje zakończenie cyklu poprzez oczyszczenie. Często wiec oczyszczenie uczuciowe, zupełne wybaczenie, pożegnanie się z żalem i złymi emocjami, które żywimy do innych ludzi, najczęściej do byłego partnera są symbolizowane we śnie jako miesiączka.

Miesiączka to także ból związany z byciem kobietą. Sen o bolesnej miesiączce może wyrażać problemy z akceptacją kobiecych cech, poczucie winy lub nawet odrzucenie kobiecości. Kobiety śniące o miesiączce przynoszącej ból często bywają niedoceniane przez partnerów lub rodziców, mają podświadome przekonanie że kobieta jest skazana na ból. Kobiety, które nie potrafią przekuć swoich kobiecych cech takich jak słabość, wrażliwość i emocjonalność w silną stronę często borykają się z bolesnymi miesiączkami nie tylko we śnie ale i na jawie.

Mężczyźni o wiele rzadziej śnią o miesiączce. Jeśli jednak przytrafi im się sen pokazujący kobietę podczas miesiączki to często symbolizuje on proces pełnej akceptacji swojej kobiety. Mężczyzna, który zaakceptował w 100 procentach swoją partnerkę, z wszystkimi jej wadami i zaletami przyjmując nie tylko to co piękne ale również i to co ?nieczyste?, może się spodziewać , że osiągnie spełnienie w związku.