Sen o żonie może mieć kilka wyjaśnień. Po pierwsze jeśli żonatemu mężczyźnie śni się jego własna żona to sen ten najprawdopodobniej odnosi się do jego obecnego związku. Według wielu senników sen o kłótniach i niesnaskach z żoną odzwierciedla podświadome przeczucie mężczyzny o problemach w małżeństwie i zapowiada pojawienie się konfliktów w realnym życiu. Sen o ciepłych relacjach z żoną obrazuje harmonijny związek i zapowiada szczęśliwe chwile w małżeństwie.

Sen o cudzej żonie w przypadku mężczyzny żonatego może być symbolem nudy w jego własnym związku i może zapowiadać pojawienie się kryzysu pomiędzy nim a jego partnerką. Sny o cudzej żonie lub cudzej partnerce są bowiem projekcją zainteresowania innymi kobietami i pragnieniem zmiany lub odskoczni od obecnego związku.

Ostatnią interpretacją snu o żonie w przypadku mężczyzny niebędącego w związku jest pragnienie intymności z drugą osobą i posiadania kogoś bliskiego. Jeśli jesteś o sobą samotną a śni Ci się, że masz żonę to prawdopodobnie chciałbyś stworzyć głęboką relację z kobietą.

Jak interpretować taki sen?

Pamiętaj, że każdy sen trzeba interpretować inaczej. Każdy sen może mieć różne znaczenie. Sen z udziałem małżonki również można zinterpretować na kilka różnych sposobów. Co innego jeśli śni Ci się ona gdy jesteście np. w trakcie jakiegoś dużego konfliktu. Co innego gdy śni Ci się Ona gdy jest wszystko w porządku i sobie szczęśliwie żyjecie, a jeszcze co innego gdy przyśni Ci się ona podczas urlopu. Poprawna interpretacja snu wymaga analizy sytuacji w jakiej sen przedstawił małżonkę oraz weryfikacji Twojego życia, co się w nim obecnie dzieje.

Dodatkowo mogą Cie również zainteresować inne interpretacje snów o podobnej tematyce. Przykłady: Brać ślub, rozwodzić się oraz uprawiać seks. Zachęcamy również do korzystania z naszej wyszukiwarki interpretacji snu. Pozwoli Ci ona na odnalezienie ciekawych interpretacji. Dodatkowo również zapraszamy do komentowania naszych interpretacji w sekcji komentarzy pod artykułami. Pozwoli nam to tworzyć lepsze treści oraz jeśli zajdzie taka potrzeba spróbujemy Ci pomóc zinterpretować Twój sen.