Sny o lwie to domena osób odważnych i wspaniałomyślnych. Jeśli śniło Ci się, że widzisz lwa to w niedługim czasie ktoś będzie potrzebować Twojego wsparcia – wykażesz się wówczas siłą i opiekuńczością.

Lew jest symbolem siły i odwagi, władzy, męskiej energii. Reprezentuje prawo i sprawiedliwość. Jako symbol astrologiczny ma asocjacje z twórczością, miłością, Słońcem, sercem i układem krążenia. Może oznaczać prymitywne, zwierzęce instynkty. Niekiedy reprezentuje mężczyznę silnego, pewnego siebie, zarozumiałego.

Miałeś sen, w którym widziałeś lwa w klatce lub uwięzionego na łańcuchu? Niedługo przyjmiesz rolę przywódczą. W pracy oczekiwania wobec Ciebie wzrosną, a rodzina i bliscy będą częściej polegać na Twojej pomocy. Niestety możesz się poczuć przytłoczony nowymi obowiązkami, dlatego nie zapomnij zaplanować sobie odpoczynku. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji będziesz w stanie pozbyć się szkodliwych cech takich jak próżność i narcyzm.

Złym znakiem jest jeśli śniłeś o ryczącym i wściekłym zwierzęciu. Taki sen może wskazywać, że nieumyślnie wywołałeś gniew i rozczarowanie wpływowej osoby.

Jeśli lew pojawił się w Twoim śnie w spokojnym nastroju, to nie ma czego się bać. Taki sen zwiastuje na szybki sukces, bogactwo i postęp w karierze. Wykorzystaj ten czas na realizację swoich planów, bo jest na to idealny moment. Wszelkie osobiste porażki będzie w stanie przezwyciężyć, dlatego nie bój się podejmować ryzyka.

Stado lwów we śnie symbolizuje chęć posiadania szczęśliwej rodziny. Dla osób bezdzietnych jest to znak gotowości założenia rodziny i przyjąć rolę opiekuna. Sennik radzi, aby zacząć bardziej skupiać uwagę na rzeczy najważniejsze i nie być zazdrosnym o drobiazgi. Jeśli masz już dzieci taki sen może wskazywać na pragnienie zwiększenia rodziny.

Widziałeś lwa ze skrzydłami? Masz silne marzenia uzyskanie nagłego szczęścia, popularności lub bogactwa. Kluczowym słowem jest tutaj „nagłe”, więc w tym przypadku nie cieszcie się z wyprzedzeniem i nie róbcie planów na przyszłość. Spróbuj się również powstrzymać przed dokonywaniem impulsywnych wydatków.