Jeśli śnił Ci się Lekarz lub Lekarka to dobry znak. Na Twojej drodze pojawi się ktoś, kto pomoże rozwiązać problemy natury emocjonalnej. Jeśli nie możesz dogadać się z partnerem/ką to być może ktoś podpowie Ci rozwiązanie sporu, pomoże zrozumieć drugą połówkę lub naświetli problem z innej strony. Lekarz lub Lekarka we śnie to być może przyjaciel lub ktoś z rodziny, kto będzie pełnił rolę mediatora w konfliktach lub będzie niewidzialnym “dobrym duszkiem” wspierającym rozwiązanie problemów miłosnych.

W niektórych wierzeniach taki sen może przepowiadać, że wkrótce się rozchorujesz. Inni wierzą, że będzie zupełnie na odwrót, ujrzenie lekarki we śnie zwiastuje całkowite zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Prawda zazwyczaj leży gdzieś po środku, dlatego jest ono Twoim zadaniem, żeby poprawnie zinterpretować sen. Pomocną wskazówką będą obecne wydarzenia w Twoim życiu oraz stan emocjonalny jaki odczuwasz po przebudzeniu się rano.

Jeśli osoba była członkiem Twojej rodziny, to może być to oznaką, że czeka Cię przyjemny spotkanie z rodziną. Będzie możliwość zbliżenia się do siebie i rozwiązanie starych konfliktów. Jeśli we śnie widziałeś osobę, z którą dawno nie miałeś kontaktu, Twoja podświadomość może Ci to przez to mówić, że warto pierwszym wyciągnąć rękę. Warto rozważyć, żeby wykonać telefon do tej osoby i dowiedzieć się co u niej.

Jeśli lekarką była Twoja dziewczyna, może to oznaczać, że wkrótce uda się „wyleczyć” wasz związek. Taki sen w szczególności może przyśnić ludziom, którzy przeżywają ochłodzenie w relacji i dystans emocjonalny. Sen zwiastuje pomyślność, dlatego spróbuj się otworzyć przed swoją partnerką i zajrzeć do Twojej głowy. Komunikacja jest podstawą każdego zdrowego związku.

Warto zwrócić uwagę na czynności, która przeprowadzała lekarka we śnie. Jeśli to było zwykłe badanie, może to być symbol, że warto poprawić niektóre aspekty w swoim życiu. Krótki zabieg może świadczyć, że ignorujesz sprawy, które mogą przysporzyć wiele kłopotów. Zabieg chirurgiczny może wskazywać na destrukcyjne nawyki, które natychmiast trzeba skończyć.