Sen o dotykaniu wyraża zmysłowość śniącego, jego tęsknotę za kontaktem fizycznym i delikatną cielesnością. Jeśli śni Ci się, że kogoś dotykasz lub że, ktoś dotyka Ciebie to prawdopodobnie masz potrzebę poczucia bliskości i ciepłego kontaktu z drugim człowiekiem.

Sen o dotykaniu ukochanej osoby wyraża tęsknotę za tą osobą.

Jeśli śni Ci się, że dotykasz obcą osobę to być może podświadomie pragniesz kontaktu fizycznego z tą osobą lub po prostu jest Ci bliska pomimo tego, że jej nie okazujesz swoich ciepłych uczuć.

Dla mężczyzny sen o dotykaniu dziewczyny zwiastuje pozytywny nastrój. Najbliższy bieg wydarzeń da okazję na otrzymanie dobrobytu, a nawet bogactwa. Może być, to także znak, że jest w kimś zakochany. Taki sen niekiedy reprezentuje pasję i oddanie, która nie pozostanie bez uwagi i wzajemności.

Dla kobiety może być to symbol uczuciowości oraz bliskości z ukochaną osobą. Będzie to miało szczególne znaczenie jeśli wiążesz poważne plany ze swoim partnerem, takie jak wspólne mieszkanie czy posiadanie dziecka. Warto się zastanowić także czy taki sen nie jest znakiem, że nadszedł czas, aby dokonać zmian w swoim życiu.

Miałeś sen, w którym dotykasz brzucha ciężarnej kobiety? Taki sen, dla wielu mówi wyraźnie o chęci posiadaniu potomstwa. Odzywa się w Tobie instynkt rodzicielski, który manifestuje się w taki sposób we śnie. Oczekiwanie na urodziny dziecka można zarówno potraktować dosłownie jak i w przenośni. Dla osób, które oczekują na jakąś ważną decyzję, to może być znak, że wkrótce ją otrzymacie.

Co oznacza sen, w którym dotykasz jakiegoś zwierzęcia? Dotykanie psa we śnie może symbolizować potrzebę wsparcia i zrozumienia. Dla osób zagubionych będzie miało to szczególne znaczenie. Dobra wiadomość jest, że wkrótce otrzymasz okazję na poznanie interesującej osoby.

Dotykanie kota we śnie może symbolizować samotność. Potrzebujesz osoby, która wskaże Ci właściwą drogę, a nawet chwyci za dłoń i przeprowadzi przez wszelkie trudności.