Sny o handlu, w których pojawiają się sceny kupna, sprzedaży lub innych czynności związanych z handlem należą do grupy snów „materialistycznych” i są domeną mężczyzn. Sen o handlu może być wyparciem kompleksów związanych z poczuciem niespełnienia się w roli Małżonka jako tego, który odpowiada za zapewnienie finansowego bezpieczeństwa rodzinie. Handel we śnie może być też przejawem poczucia niespełnienia się w zawodzie. Sny o handlowaniu mogą zdarzać się mężczyznom, którzy odczuwają, że ich życie zawodowe nie potoczyło się wraz z ich powołaniem.

Motyw zakupów w trakcie snu – symbolika

Handel pojawiający się w snach może też być projekcją pracoholizmu. Jeśli przebywasz w swojej pracy większość część dnia i sprawia Ci to większą przyjemność niż spędzanie czasu z przyjaciółmi, lub jeśli Twoja praca dotyczy spraw związanych ze sprzedażą, sny w których pojawia się Handel może być przejawem pracoholizmu, na który cierpisz, a do którego nie chcesz się przyznać. Jeśli bliskie Ci osoby zwracają Ci na ten fakt uwagę, nie lekceważ tego, zwłaszcza że przeżywane przez Ciebie sny dowodzą, że nie jest to mały problem.

Pamiętać należy jednak o tym, że kobietom również mogą się przyśnić zakupy. Interpretacji jak przy każdym śnie jest masa.
Sen o udanych zakupach może oznaczać spełnienie. Mowa tu głównie o spełnieniu w sferze prywatnej.

Śnisz o kupowaniu ubrań? Sprawdź co mówi o tym sennik

Sen o chęci pójścia na zakupy może oznaczać potrzebę posiadania czegoś. Może być to chęć posiadania jakiejś rzeczy materialnej, ale również taki sen może oznaczać potrzebę odpoczynku oraz relaksu. Często osoby, które dużo pracują i siedzą myślami ciągle w pracy zapominają o podstawowej sprawie – odpoczynku i życiu prywatnym. Jeśli jesteś taką osobą, usiądź sobie wieczorem przy herbacie i zastanów się czy nie brakuje Ci w życiu odpoczynku. Może jest to kwestia pójścia do kina, wyjechania gdzieś na weekend lub całego urlopu. Niezależnie od tego co by to nie było rozważ to! Na pewno powrócisz do pracy z zdwojoną siłą.